
Fotó: Veres Nándor
Több mint tíz év telt a Bögözben tervezett új óvoda vasbeton alapjának megépítése óta: ezalatt sikerült törleszteni a korábban felhalmozott tartozásokat a kivitelezőnek, valamint egy újabb forrásért pályázott sikeresen a község. A munka újrakezdődött, és most már a létesítmény falai is megépültek.
2019. augusztus 05., 10:542019. augusztus 05., 10:54
Egy sikeresen megpályázott állami támogatás finanszírozásának beszüntetése miatt kellett leállítani még 2008-ban az új bögözi óvoda építését, amit a helyi iskolához tartozó területen kezdtek el – tudtuk meg Farkas Mózes polgármestertől. Mint mondta, a kivitelező csupán az alapot építette meg, de ez mintegy 136 ezer lejnyi adósság felhalmozásával járt. A tartozást végül csak 2014-ben tudták törleszteni, a székelyudvarhelyi szenátori iroda közreműködésével.
Ezt követően ismét pályázati források után nézett a község vezetősége, és az Országos Vidékfejlesztési Programba (PNDL) adtak le dokumentációt, ahol támogatásra érdemesnek találták projektjüket.
Fotó: Veres Nándor
A jóváhagyás után nem sokkal meg is hirdettek egy közbeszerzési eljárást a kivitelező kiválasztása érdekében, ám ez nem volt sikeres, mivel időközben megnőttek a bérek az építkezési iparban. Nem volt mit tenni, ismét újratervezték a projektet, majd az újabb liciten már találtak is megfelelő vállalkozót a feladatra. Végül
A polgármestertől megtudtuk, hogy szerencséjükre a szakértői vélemény szerint is használható volt még az évekkel ezelőtt megépített beton alap, így azt csak némileg fel kellett újítani, és már épülhettek is a falak. A terv az, hogy a kivitelező ősz végéig befedi az épületet, télen pedig majd a benti munkálatokkal lesz elfoglalva.
Fotó: Veres Nándor
Az udvarrendezést csak ezután, egy másik projekt részeként tervezi megoldani a helyi önkormányzat.
Fotó: Veres Nándor
Elköltözni az árterületről
Az új óvoda megépítésére azért van szükség, mert a régi nagyon közel van a Nagy-Küküllőhöz, így már számtalanszor elárasztotta a folyó – fejtette ki lapunknak Farkas Mózes, aki biztonságban szeretné tudni a helyi gyerekeket. Szerinte ugyanakkor a fiatalok itthon maradása szempontjából is fontos beruházásról van szó, hiszen megfelelő körülményeket kell teremteni számukra a családalapításhoz. „Úgy kell dolgoznunk, hogy az emberek ne kívánkozzanak máshová a szülőföldjükről” – fogalmazott a tisztségviselő.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!