
Fotó: Haáz Vince
Egy év kihagyás után július végén ismét megszervezik, a 29. kiadásához érkezett Segesvári Középkori Fesztivált. A helyi múzeum vezetője egy kis kiadvánnyal készül az eseményre, amelyből kiderül, hogy Ferenc József császár mikor járt a településen.
2024. július 14., 10:052024. július 14., 10:05
A középkori fesztivált több mint harminc éve azért indították el, hogy így is népszerűsítsék a várat, az épített örökséget. Mindeddig három alkalommal maradt el a turistavonzó rendezvény, 2016-ban, majd pedig 2020-ban a koronavírus-járvány, tavaly pedig politikai viták miatt.
Segesvárt jelenleg a Segesvárért Független Szövetség képviselője, Iulian Sîrbu vezeti, de a helyi önkormányzatban a szövetségnek nincs többsége, így
Idén azonban a helyi tanács rábólintott a városvezető által benyújtott javaslatokra, így
Fotó: Haáz Vince
A polgármesteri hivatal honlapján egyelőre nincs fent a program, csak az árusoknak közzétett tudnivalókat lehet szemlézni. Ezekből kiderül, hogy hagyományos középkori fesztivált terveznek, amelyre kézműveseket várnak, és
Fotó: Haáz Vince
A helyi történelmi múzeum igazgatója, Nicolae Teşculă az Agerpresnek elmondta:
Többek között a régi iratokat és kordokumentumokat tanulmányozva megtudta, hogy Ferenc József osztrák császár 1852. július 31-én látogatta meg Segesvárt, és egy éjszakát töltött ott. A múzeumigazgató szerint a középkori fesztivál jó alkalom arra, hogy a turisták megismerjék a város régi épületeit, a hozzájuk kötődő történelmi tényeket és legendákat is.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!