
Marosvásárhelyen a Víkendtelepen mindennap számítani lehet a helyszíni ellenőrzésekre
Fotó: Maros Megye Prefektusi Hivatala
A marosvásárhelyi börtön egyik alkalmazottjának is pozitív lett a koronavírus tesztje – jelentette hétvégén az országos börtönigazgatóság.
2020. július 12., 16:412020. július 12., 16:41
A rövid értesítés értelmében az alkalmazott, munka közben folyamatosan viselte a védőfelszerelést, legutóbb június 24-én volt szolgálatban.
Egyelőre más, koronavírussal fertőzött személyt a fegyházban nem azonosítottak. A börtön vezetősége követni fogja a megyei közegészségügyi igazgatóság utasításait, és továbbra is odafigyel az óvintézkedések betartására. A járvány kezdetén már volt egy fertőzés a marosvásárhelyi börtön alkalmazottai között, akkor nem terjedt át a fogvatartottakra.
Maros megyében az elmúlt 24 órában kettővel nőtt a fertőzöttek száma, elérve a 810-et. A megyei rendőrség, a csendőrök, a prefektúra és a közegészségügyi igazgatóság felügyelői fokozott ellenőrzéseket tartottak az elmúlt napokban is.
Közszállítási járműveken és zárt helyiségekben vizsgálták a maszkok viselését és büntettek ezek hiánya miatt. Az elmúlt 48 órában 77 esetben büntették meg azokat, akik zárt helyiségben nem viseltek maszkot vagy nem tartották be a megfelelő távolságot.
A rendőrség emlékezteti a lakosságot, hogy van egy országos zöldszám, ahol jelenteni lehet azokat az eseteket, amikor a magánszemélyek, vagy alkalmazottak nem tartják be az egészségügyi előírásokat, ez a szám: 0800 800-165. Azt is elmondták, hogyha egy üzletben valaki maszk nélkül tartózkodik, akkor elsősorban a biztonsági őrnek, vagy ennek hiányában az alkalmazottaknak, az üzletvezetőnek kell szólni, hogy kötelezze az előírások betartására az ezeket megszegő személyt, személyeket.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!