
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A tűzoltóság segítségét kérte egy nő Csíkszeredában, miután kedden este nem tudta a lakásajtót kinyitni, és nem érte el férjét sem a telefonján. Mint kiderült, a férje rosszul lett, ezért nem tudta kinyitni a lakásajtót.
2025. március 11., 21:072025. március 11., 21:07
Egy lakásajtó kinyitásához hívta kedden este a 112-es egységes segélyhívószámot egy nő Csíkszeredában, miután nem tudott bemenni a lakásába, és az otthon tartózkodó férje sem reagált a hívásaira feltehetően egészségügyi problémák miatt.
– válaszolta érdeklődésünkre a Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője.
Az eset a Dedeman barkácsáruház közelében történt a Civil Csíkszereda Facebook-csoportban jelezték, hogy rohammentő, tűzoltóautó és rendőrautót is láttak a helyszínen.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
szóljon hozzá!