
Évekkel korábban gyakoriak voltak a gyanús egészségügyi termékbemutatók Hargita megyében, majd néhány év kihagyás után úgy tűnik, újra elkezdték szervezni azokat. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Egészségügyi termékbemutatón való részvételre toboroztak résztvevőket az elmúlt hetekben ismeretlenek, telefonon hívtak fel székelyudvarhelyieket, jellemzően 50 évesnél idősebbekre „vadászva”. A megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője elővigyázatosságra int mindenkit az ilyen termékbemutatókkal kapcsolatban, azt javasolja az érintetteknek, inkább értesítsék a hatóságot, és ők majd elmennek helyettük a rendezvényre.
2023. szeptember 17., 21:182023. szeptember 17., 21:18
Több székelyudvarhelyit is ismeretlenek hívtak fel telefonon az elmúlt hetekben, egy egészségügyi központ képviselőként bemutatkozva, és arról érdeklődtek, hogy az illető betöltötte-e már az 50. életévét. Igen válasz esetén egy székelyudvarhelyi egészségügyi termékbemutatón való részvételre próbálták rábeszélni, számolt be lapunknak az egyik érintett, akiben utólag merült fel a kérdés, hogy
A témával kapcsolatban, illetve arról, hogy mit tanácsolnak az ilyen rendezvényeken való részvételre vonatkozóan, megkérdeztük a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetőjét. Laurențiu Moldovan elővigyázatosságra és gyanakvásra int mindenkit a hasonló rendezvényekkel kapcsolatban.
– tájékoztatott Laurențiu Moldovan.
Általában nem csak a fogyasztóvédelem hatáskörét érintik ezek a rendezvények, ezért a hatóság a gazdasági rendőrséget is értesíti az ilyen eseményekről, ugyanis nem ritkán bűncselekmények is megvalósulnak a hasonló egészségügyi termékbemutatókon. „Mi leggyakrabban azért intézkedünk, mert félrevezetik a fogyasztókat. Az a súlyosabb, amikor egészségügyi termékekről van szó, és azok nincsenek akkreditálva az egészségügyi minisztérium által.”
– mondta a fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője, azt is hozzáfűzve, hogy ha nincs származást igazoló dokumentum, akkor a termékforgalmazás feketekereskedelemnek minősül, így az adóhatóság csalások elleni igazgatóságának a hatáskörét is érinti az ügy.
„Évekkel ezelőtt sok ilyen jellegű problémánk volt, két-három cég is volt, amelyek ilyen rendezvényeket szerveztek Székelyudvarhelyen, de Csíkszeredában is. Ellenőriztük őket, a gazdasági rendőrséggel is voltunk náluk úgy, hogy megleptük őket az ilyen bemutatókon, aztán megszűntek az ilyen rendezvények, az utóbbi egy-két évben már nem voltak, ezek szerint újrakezdték. Nincs tudomásunk róla, hogy milyen vállalkozás lehet, de megtudjuk, ha megint elkezdték csinálni. Általában nem idevalósi cégek szervezik ezeket” – tájékoztatott a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője. Számára egyébként az is gyanús, hogy a termékbemutató szervezői célzottan az adott városban élők telefonszámait hívják fel.
– magyarázta.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
szóljon hozzá!