
Fotó: Facebook/Alexandru Rafila
A légúti fertőzések számának emelkedésére számít a következő időszakban az egészségügyi miniszter, aki pénteken arra biztatta a lakosságot, hogy oltassa be magát – számolt be róla az Agerpres hírügynökség.
2025. január 17., 20:152025. január 17., 20:15
Iași-ban tartott sajtótájékoztatóján Alexandru Rafila elmondta, hogy
A miniszter felhívta a figyelmet arra, hogy az influenza elleni védőoltások a következő hetekben még elérhetőek. A háziorvos által felírt vakcina a gyermekek és serdülők, terhes nők, 65 év feletti személyek és krónikus betegségben szenvedők számára ingyenes. „Továbbra is ajánljuk a védőoltást” – mondta Rafila.
Beszámolója szerint nap folyamán távértekezleten egyeztetett a megyei egészségügyi igazgatóságok vezetőivel az egészségügyi rendszer felkészítéséről arra az eshetőségre, ha hirtelen megnő a légúti fertőzések száma az országban.
El akarjuk kerülni, hogy ez nálunk is megtörténjen„ – jelentette ki Rafila.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
1 hozzászólás