
A csíkszentmihályi egészségház látványterve. A kultúrház mellett építik fel
Fotó: Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatal
Több orvosi rendelőnek és gyógyszertárnak is helyet ad majd az új egészségház Csíkszentmihályon. A létesítmény az Országos Beruházási Társasághoz (CNI) benyújtott pályázat révén valósulhat meg a közeljövőben. Emellett ugyancsak a CNI támogatásából épül majd fel egy 180 férőhelyes sportcsarnok a községben, amelynek kivitelezésére kiírták már a közbeszerzést.
2022. augusztus 03., 19:432022. augusztus 03., 19:43
A jelenlegi háziorvosi rendelő nem a rendeltetésének megfelelő helyszínen működik, hiszen az épület egykoron bikaistálló volt – számolt be Izsák-Székely Lóránt. Csíkszentmihály polgármestere éppen ezért tartja fontosnak, hogy a községközpontba tervezett egészségház felépüljön.
A szakorvosi rendelőt például azok a szakorvosok vehetnék igénybe, akik Csíkszeredából jönnének Csíkszentmihályra időnként rendelni”– sorolta a községvezető. A létesítményt a kultúrház mellé építik fel a községközpontban, a látványtervek már elkészültek, ezeket pedig a többi dokumentációval együtt továbbítottak az beruházási társaságnak.
Szintén a CNI finanszírozza majd egy 180 férőhelyes sportcsarnok felépítését is, amelynek a kivitelezésére kiírták a közbeszerzést. Mint a polgármestertől megtudtuk:
A környékbeli községeknek egyébként nincs ilyen létesítménye, ezért hiánypótló lesz.
Fotó: Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatal
Tőle tudjuk, hogy egyéb munkálatok is folynak a községben, például
Fotó: Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatal
Továbbá az országos Anghel Saligny fejlesztési program révén 8,5 kilométernyi községi utat aszfaltozhatnak majd le 13,7 millió lejből, illetve tervezik a gázhálózat bevezetését és bővítését is ugyanebből a programból, erre 22,6 millió lejt költenének (utóbbit még nem bírálták el Bukarestben).
Szintén tervben van egy közel két kilométernyi biciklisáv kialakítása és a különböző középületek hőszigetelése is. Utóbbi elképzeléseket az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) finanszírozásából valósítanák meg.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!