
A csíkszentmihályi egészségház látványterve. A kultúrház mellett építik fel
Fotó: Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatal
Több orvosi rendelőnek és gyógyszertárnak is helyet ad majd az új egészségház Csíkszentmihályon. A létesítmény az Országos Beruházási Társasághoz (CNI) benyújtott pályázat révén valósulhat meg a közeljövőben. Emellett ugyancsak a CNI támogatásából épül majd fel egy 180 férőhelyes sportcsarnok a községben, amelynek kivitelezésére kiírták már a közbeszerzést.
2022. augusztus 03., 19:432022. augusztus 03., 19:43
A jelenlegi háziorvosi rendelő nem a rendeltetésének megfelelő helyszínen működik, hiszen az épület egykoron bikaistálló volt – számolt be Izsák-Székely Lóránt. Csíkszentmihály polgármestere éppen ezért tartja fontosnak, hogy a községközpontba tervezett egészségház felépüljön.
A szakorvosi rendelőt például azok a szakorvosok vehetnék igénybe, akik Csíkszeredából jönnének Csíkszentmihályra időnként rendelni”– sorolta a községvezető. A létesítményt a kultúrház mellé építik fel a községközpontban, a látványtervek már elkészültek, ezeket pedig a többi dokumentációval együtt továbbítottak az beruházási társaságnak.
Szintén a CNI finanszírozza majd egy 180 férőhelyes sportcsarnok felépítését is, amelynek a kivitelezésére kiírták a közbeszerzést. Mint a polgármestertől megtudtuk:
A környékbeli községeknek egyébként nincs ilyen létesítménye, ezért hiánypótló lesz.
Fotó: Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatal
Tőle tudjuk, hogy egyéb munkálatok is folynak a községben, például
Fotó: Csíkszentmihály Polgármesteri Hivatal
Továbbá az országos Anghel Saligny fejlesztési program révén 8,5 kilométernyi községi utat aszfaltozhatnak majd le 13,7 millió lejből, illetve tervezik a gázhálózat bevezetését és bővítését is ugyanebből a programból, erre 22,6 millió lejt költenének (utóbbit még nem bírálták el Bukarestben).
Szintén tervben van egy közel két kilométernyi biciklisáv kialakítása és a különböző középületek hőszigetelése is. Utóbbi elképzeléseket az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) finanszírozásából valósítanák meg.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
szóljon hozzá!