
Edényeken, késeken és parfümökön próbáltak túladni az árusok
Fotó: Facebook/Zetelaki Polgárőrség
Gyanús házalókat igazoltatott és bírságolt meg a székelyudvarhelyi helyi rendőrség. Az árusok ingyen kínálták portékájukat, a kiszemelt nyugdíjas vásárlóknak „csak” a szállítási díjat kellett volna kifizetniük. Hasonló trükkökkel próbálkoztak Zetelakán is. A rendőrök és polgárőrök mindenkit óvatosságra intenek.
2017. szeptember 07., 22:192017. szeptember 07., 22:19
Három házaló csapatot igazoltatott és bírságolt meg a székelyudvarhelyi helyi rendőrség. Érdeklődésünkre László Szabolcs, a szervezet vezetője elmondta, az illegális kereskedelem miatt megbüntetett árusok nem udvarhelyszékiek. A városból kivezetett csoportok Székelyudvarhelyen
az elmúlt héten. László Szabolcs szerint érdemes óvatosnak lenni, ilyen esetben azonnal értesíteni kell a helyi rendőrséget a 0372–100166-os vagy a 0266–210210-es telefonszámon, hiszen így ellenőrizhetik, hogy az árusok törvényesen végzik-e kereskedelmi tevékenységüket. Nem minden esetben van szó csalásról, hiszen ezt lehet szabályszerűen is végezni. Figyelmeztetett, hogy
Zetelakán is hasonló árusok próbáltak átverni helybélieket, a Zetelaki Polgárőrség Facebook-bejegyzésben is felhívta a lakosok figyelmét a jelenségre. Gergely István, a polgárőrség vezetője elmondta, egyelőre nincs tudomásuk károsultakról, de értesültek arról, hogy többször is járt a településen egy Maros megyei, piros rendszámú fekete autó, amelyből két nő edényeket kínált. Főként idősebbeket szemeltek ki, akiknek
Legutóbb egy hölgytől nyolcvanezer forintot akartak elkérni a szállításért, s noha végül az átverés nem sikerült, sajnos az érintettek csak az eset után egy nappal értesítették a polgárőrséget, így nem tudták elkapni a csalókat. Gergely István szerint nem kell elhallgatni az ilyen eseteket, még akkor sem, ha valakit sikerült átverniük. Arra kéri a lakosokat, ha gyanús személyeket látnak a településen, mielőbb jelentsék ezt a 0753–776655-ös telefonszámon a Zetelaki Polgárőrségnek.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
szóljon hozzá!