
Munka a tanműhelyben. Ezentúl másképp tanulhatják a szakmát a diákok
Bútorlapszabó gépet vásárolt tanműhelyébe a csíkszeredai Kós Károly Építőipari Szakközépiskola a napokban. A több mint hatmillió forintot érő készüléket a magyarországi Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-hez benyújtott nyertes pályázata révén vehette meg a tanintézet.
2017. május 08., 13:302017. május 08., 13:30
A bútorlapszabó gép fontos és hasznos eszköze a modern asztalosműhelyeknek. Segítségével, előre elkészített számítógépes terv alapján lehet különböző fatáblákat pontos méretre vágni, hogy majd csak azok összeszerelése és a velük való utólagos munkálatok maradjanak hátra. Szén János iskolaigazgató elmondta, már egy ideje megfogalmazódott az igényük e gépezetre, a nyertes pályázatnak köszönhetően pedig múlt héten már fel is szerelték azt az iskola tanműhelyébe. Hozzátette,
Mint megjegyezte, a Hargita megyei szakiskoláknál egyelőre csak nekik van ilyen berendezésük.
„A modern asztalosság a bútorlapszabó gépnek az ismeretét is magában foglalja, ezért is rendkívül hasznos, hogy a diákok dolgozhatnak vele nálunk” – fogalmazott az igazgató.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
szóljon hozzá!