
Székelyföldtől mindössze háromszáz kilométerre, az alföldi Mezőtúron szervezik meg Kelet-Magyarország legújabb fesztiválját, az East Festet. A július 23–27. között zajló esemény magas színvonalú szervezéssel, mégis földhözragadt árakkal csábítja a fesztiválozókat.
2019. június 24., 12:552019. június 24., 12:55
2019. június 24., 13:572019. június 24., 13:57
A kilencvenes években Mezőtúr egy országosan ismert rockfesztiválról is ismert volt, azonban amikor a rendezvény 2006-ban megszűnt, a környék fesztivál nélkül maradt. Egy lelkes csapat azonban elhatározta, hogy pótolja az űrt:
S bár az első fesztiválon még csak ötezren tomboltak, ma már több mint 50 ezren részesei a Buli Keleten jelszónak.
Soós Péter, a fesztivál főszervezője úgy érzi, hogy a rendezvény családias hangulata, illetve a kiemelkedően jó ár-érték arány adja igazán a rendezvény sikerét. „Adott egy hangulatos fesztiválhelyszín hatalmas zöldterületekkel, egy gyönyörű liget a kempingezőknek és egy barátságos, retró-strand. Mindenki, aki belép az East Festre,
Ehhez jön egy meglehetősen erős hazai programkínálat, amit most már évek óta egy-két nemzetközi előadóval is erősítünk.
„A heti bérletünk kerül annyiba, mint egy nagyobb város fesztiváljára a napijegy” – ad ízelítőt a főszervező.
Soós Péter úgy érzi, az idei kínálatból nem könnyű kiemelni bárkit is, de ott lesz a 30. születésnapját ünneplő Tankcsapda, újra színpadra lép a Subscribe.
A két nemzetközi fellépő idén az elektronikus zenei szcénából kerül ki, a könnyedebb műfaj kedvelőinek lehet érdekes a számos sokmilliós nézettségű klippel rendelkező AronChupa&Little Sis Nora, az egyik fő műsorszám szombat este pedig a DJ Mag világranglista 12. helyén álló R3hab lesz, aki egy speciális élő show-val jelentkezik majd.
Az East Fest egyik kuriózuma, az „Ingyen Város Program” 2019-ben is folytatódik, ami azt jelenti, hogy
Jegyeket, bérleteket az eastfest.hu webcímen lehet vásárolni. A belépők, a büfék vagy egyéb szolgáltatások árszintje az East Festen a mai magyar realitás talaján marad, ami azt jelenti, hogy egy korsó sör továbbra is négyszáz forintos áron kapható majd, és ezer forint alatti összegből jól tud lakni az éhes fesztiválozó.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.