
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Online vetélkedőt szervez a Maros Megyei Diáktanács (MDT), ahol a fiatalok többek között a Counter Strike: Global Offensive játékban mérhetik össze tudásukat.
2020. november 25., 18:522020. november 25., 18:52
2020. november 25., 18:532020. november 25., 18:53
Szepessy László, az MDT elnöke elmondta, mivel a járványhelyzet korlátozta a szabadidő eltöltésére a lehetőségeket, így a tinédzserek sokasága a számítógép előtt próbál elfoglaltságot találni magának. Mint fogalmazott, manapság egyre nagyobb a kereslet az online rendezvények iránt, az e-sport – amelynek résztvevői amatőr vagy professzionális módon, versenyszerűen foglalkoznak az egyes videójátékokkal – az aranykorát éli. Ezt a diáktanács is igyekszik figyelembe venni.
„Ezért is esett a választás Counter Strike: Global Offensive nevű játék bajnokságának megszervezésére, aminek lebonyolítása december elejére várható. Emellett Honfoglaló bajnokságot is szerveznénk” – magyarázta a diáktanács elnöke.
A videójátékok világának kétségkívül van rossz és jó oldala is. Fontos tudni a különbséget a versenyszerűség és a függőség között, erről nyilatkozott Biró Tímea gyermekpszichológus.
– magyarázta.
„Véleményem szerint is van pozitív oldala az e-sportnak. Ha az ember megtalálja a középutat, akkor a pozitívumok kerülnek előtérbe, csak kérdés, hogy az ember mennyire képes felismerni azt, hogy már átesett a ló túloldalára. Hatékony, mert fejleszti a szemkéz-koordinációt, a problémamegoldó készséget, a stratégiai gondolkodást” – zárta a gyermekpszichológus.
Kintzel Anna
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
szóljon hozzá!