
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Online vetélkedőt szervez a Maros Megyei Diáktanács (MDT), ahol a fiatalok többek között a Counter Strike: Global Offensive játékban mérhetik össze tudásukat.
2020. november 25., 18:522020. november 25., 18:52
2020. november 25., 18:532020. november 25., 18:53
Szepessy László, az MDT elnöke elmondta, mivel a járványhelyzet korlátozta a szabadidő eltöltésére a lehetőségeket, így a tinédzserek sokasága a számítógép előtt próbál elfoglaltságot találni magának. Mint fogalmazott, manapság egyre nagyobb a kereslet az online rendezvények iránt, az e-sport – amelynek résztvevői amatőr vagy professzionális módon, versenyszerűen foglalkoznak az egyes videójátékokkal – az aranykorát éli. Ezt a diáktanács is igyekszik figyelembe venni.
„Ezért is esett a választás Counter Strike: Global Offensive nevű játék bajnokságának megszervezésére, aminek lebonyolítása december elejére várható. Emellett Honfoglaló bajnokságot is szerveznénk” – magyarázta a diáktanács elnöke.
A videójátékok világának kétségkívül van rossz és jó oldala is. Fontos tudni a különbséget a versenyszerűség és a függőség között, erről nyilatkozott Biró Tímea gyermekpszichológus.
– magyarázta.
„Véleményem szerint is van pozitív oldala az e-sportnak. Ha az ember megtalálja a középutat, akkor a pozitívumok kerülnek előtérbe, csak kérdés, hogy az ember mennyire képes felismerni azt, hogy már átesett a ló túloldalára. Hatékony, mert fejleszti a szemkéz-koordinációt, a problémamegoldó készséget, a stratégiai gondolkodást” – zárta a gyermekpszichológus.
Kintzel Anna
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
szóljon hozzá!