
Fotó: Prázsmári Tímea
Richard Bona, az Off-line Trió, a Stud Jazz Fest, a Finucci Bros Quartet és sok más híres együttes és előadó fog fellépni csütörtöktől kezdődően egészen vasárnapig a 9. Nemzetközi Jazzfesztivál keretében a csíkszeredai Mikó-várban.
2017. július 25., 18:192017. július 25., 18:19
2017. július 26., 13:302017. július 26., 13:30
„Sok helyről, sok országból érkeznek hozzánk fellépők” – fogalmazott Szilágyi Nóra, a fesztivál főszervezője a kedden tartott sajtótájékoztatón. Csütörtökön, a fesztivál nulladik napján a Hargita megyei együttesek lépnek fel, pénteken tartják a „majdnem jazz” napot. Gyerekeknek is tartanak foglalkozásokat szombaton és vasárnap délelőtt, amikor is bevezetik őket a dzsessz világába más kísérőprogramok mellett.
Fotó: Prázsmári Tímea
A szervező szerint
– magyarázta.
Fotó: Prázsmári Tímea
„Úgy gondolom, hogy ezzel a fiatalokat is bevonzzuk a fesztiválra” – jelentette ki Szilágyi Nóra.
A sajtótájékoztatón Hargita Megye Tanácsa részéről jelen levő Ferencz-Salamon Alpár elmondta, már harmadik éve a megyei tanács is hozzájárul ahhoz, hogy a fesztivál átlépje Csíkszereda határait. Fekete Bernadetta színésztől megtudtuk, hogy a Csíki Játékszín színészei is önkénteskednek a fesztivál ideje alatt, ők az előadókat kísérik, segítik.

A Csíkszeredai Nemzetközi Jazzfesztivál kilencedik kiadását július 27-30. között szervezik meg: négy nap alatt 77 fellépőt láthat, hallhat a közönség a Mikó-várban.
Négy nap alatt 77 fellépőt láthat, hallhat a közönség a Mikó-várban, 11 nemzet tagjai lépnek fel, összesen tíz koncert, három előadás, 5 előzetes koncert és négy jam session alkotja a fesztivál műsorát. A jazzfesztivál idei kiadásán nem árusítanak napijegyet. A két napra szóló jegy hétfőtől 150 lejbe, a három napra szóló jegy pedig 200 lejbe kerül. További információk és a részletes program a rendezvény honlapján kapható.
Fotó: Prázsmári Tímea
Antal Eszter
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!