
Nyitni a világ felé. Kihasználják a technikai lehetőségeket
Fotó: Haáz Vince
Elkezdődött szerdán az Oktatás a magasból elnevezésű különleges program, amelyhez bármelyik iskola csatlakozhat az országból. Lényege, hogy a diákok online, drónok által közvetített élő videókkal az ország különböző részein található rendkívüli földrajzi helyekről tanulhatnak egy helyi tanár segítségével.
2021. április 28., 20:202021. április 28., 20:20
2021. április 29., 09:482021. április 29., 09:48
A kormány Fenntartható Fejlődés Főosztálya szerdai sajtótájékoztatóján indította útjára az egész országra kiterjedő projektjét, amelynek részeként nyolc különleges tanórát tartanak a következő időszakban 9-14 éves diákok számára.
Az előadások során a tanulók online, drónok által közvetített élő képeket nézhetnek az ország különböző részein található rendkívüli helyszínekről, miközben egy tanár válaszol kérdéseikre, kísérleteket végez egymaga vagy egy szakértő, akár helyi lakos részvételével.
A videók utólag felkerülnek az internetre is, és bármikor visszanézhetőek lesznek – közölte a projekt részleteit Borbély László államtanácsos, a Fenntartható Fejlődés Főosztály koordinátora szerdán az online közvetített sajtótájékoztatón. Hozzátette, fontosnak tartja, hogy valós párbeszéd alakuljon ki a társadalom és a fenntartható fejlődésért dolgozó osztály között, ez a projekt pedig ilyen.
Molnár Zoltán marosvásárhelyi földrajztanár több éve használja a Google szatellit képeit a tanóráin, és nem csak az online oktatás elterjedése óta. „Nagyon hasznos segítség akkor is az internet, ha különböző környezeti problémákról tanulunk, például az erdővágásról, de a földrajzi folyamatokat is meg lehet vizsgálni így, de »leszállhatunk« egy naperőműnél vagy akár a norvég fjordoknál.
– mondta el a földrajtanár az élmény alapú tanításról. Az Oktatás a magasból című projektről tőlünk hallott először, de mint kifejtette, szívesen csatlakozna hozzá, hiszen jó lehetőséget lát benne arra, hogy olyan hazai helyekre is „eljusson” a diák, ahová még a Google sem jutott el eddig.
Az Oktatás a magasból tanórát Hunyad megyében egy kísérleti projekt keretében tesztelték először tavaly a járvány kitörése előtt. Három vidéki iskola diákjai és tanárai az ország különböző, érdekes helyszínein élő történelem-, földrajz-, biológia tanáraival kerültek online élő kapcsolatba.
A projektet a Kormány Főtitkárságán belül működő Fenntartható Fejlődés Főosztály részvételével, valamint az Aspire Teachers és a Carolina Kreatív Negyed Egyesület támogatásával terjesztették ki országos szintre, és szoros összefüggésben áll az iskolai tantervvel. A nyolc tanóra 2021 májusától júliusig tart, előre meghatározott terv szerint. A projekthez csatlakozott osztálynak szüksége van egy kivetítőre, egy internetre csatlakoztatott laptopra és sok kíváncsi diákra – közölték a projekt elindítói.
Amennyiben egy tanár vagy iskolaigazgató szeretne többet megtudni a projekthez való csatlakozásról, még több információt kaphat ezen a honlapon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás