
Nyitni a világ felé. Kihasználják a technikai lehetőségeket
Fotó: Haáz Vince
Elkezdődött szerdán az Oktatás a magasból elnevezésű különleges program, amelyhez bármelyik iskola csatlakozhat az országból. Lényege, hogy a diákok online, drónok által közvetített élő videókkal az ország különböző részein található rendkívüli földrajzi helyekről tanulhatnak egy helyi tanár segítségével.
2021. április 28., 20:202021. április 28., 20:20
2021. április 29., 09:482021. április 29., 09:48
A kormány Fenntartható Fejlődés Főosztálya szerdai sajtótájékoztatóján indította útjára az egész országra kiterjedő projektjét, amelynek részeként nyolc különleges tanórát tartanak a következő időszakban 9-14 éves diákok számára.
Az előadások során a tanulók online, drónok által közvetített élő képeket nézhetnek az ország különböző részein található rendkívüli helyszínekről, miközben egy tanár válaszol kérdéseikre, kísérleteket végez egymaga vagy egy szakértő, akár helyi lakos részvételével.
A videók utólag felkerülnek az internetre is, és bármikor visszanézhetőek lesznek – közölte a projekt részleteit Borbély László államtanácsos, a Fenntartható Fejlődés Főosztály koordinátora szerdán az online közvetített sajtótájékoztatón. Hozzátette, fontosnak tartja, hogy valós párbeszéd alakuljon ki a társadalom és a fenntartható fejlődésért dolgozó osztály között, ez a projekt pedig ilyen.
Molnár Zoltán marosvásárhelyi földrajztanár több éve használja a Google szatellit képeit a tanóráin, és nem csak az online oktatás elterjedése óta. „Nagyon hasznos segítség akkor is az internet, ha különböző környezeti problémákról tanulunk, például az erdővágásról, de a földrajzi folyamatokat is meg lehet vizsgálni így, de »leszállhatunk« egy naperőműnél vagy akár a norvég fjordoknál.
– mondta el a földrajtanár az élmény alapú tanításról. Az Oktatás a magasból című projektről tőlünk hallott először, de mint kifejtette, szívesen csatlakozna hozzá, hiszen jó lehetőséget lát benne arra, hogy olyan hazai helyekre is „eljusson” a diák, ahová még a Google sem jutott el eddig.
Az Oktatás a magasból tanórát Hunyad megyében egy kísérleti projekt keretében tesztelték először tavaly a járvány kitörése előtt. Három vidéki iskola diákjai és tanárai az ország különböző, érdekes helyszínein élő történelem-, földrajz-, biológia tanáraival kerültek online élő kapcsolatba.
A projektet a Kormány Főtitkárságán belül működő Fenntartható Fejlődés Főosztály részvételével, valamint az Aspire Teachers és a Carolina Kreatív Negyed Egyesület támogatásával terjesztették ki országos szintre, és szoros összefüggésben áll az iskolai tantervvel. A nyolc tanóra 2021 májusától júliusig tart, előre meghatározott terv szerint. A projekthez csatlakozott osztálynak szüksége van egy kivetítőre, egy internetre csatlakoztatott laptopra és sok kíváncsi diákra – közölték a projekt elindítói.
Amennyiben egy tanár vagy iskolaigazgató szeretne többet megtudni a projekthez való csatlakozásról, még több információt kaphat ezen a honlapon.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás