
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A drónhasználati szabályok betartására szólította fel szerdán a marosvásárhelyi rohammentő-szolgálat (SMURD) koordinátora a repülőeszközök tulajdonosait, miután két nappal korábban egy drón megzavarta egy mentőhelikopter leszállását.
2022. december 28., 17:452022. december 28., 17:45
Dr. Maria Salanţa az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hétfő délután a SMURD egyik helikoptere leszállásra készült, amikor a pilótát figyelmeztették, hogy a leszállópálya közelében egy drón tartózkodik a levegőben. A repülőeszközről az irányítótoronyban sem tudtak.
„Felhívjuk a dróntulajdonosok figyelmét, különösen a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház körzetében, hogy jelezzék az irányítótoronynak, ha reptetni akarják a drónjukat. Túl azon, hogy a drónok városon belüli reptetéséhez külön engedély szükséges, bizonyos szabályok megszegése nagyon veszélyes lehet” – nyilatkozta a SMURD koordinátora.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága pénteken jóváhagyta Radu Miruță jelölését a védelmi miniszteri és Irineu Darău jelölését a gazdasági miniszteri tisztségre.
Több száz kilogrammnyi pirotechnikai eszközt foglalt le a rendőrség egy vállalkozástól csütörtökön, Hargita megyében.
Mindent vissza: közleményben próbálja tisztázni a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal sajtóirodája azt a szerdai keltezésű határozattervezetet, amelyben a nyugdíjasok utazási kedvezményének korlátozásáról is szó van.
A tanév rendjének megfelelően a pénteki tanórák után kezdődik és január 7-ig tart a téli vakáció. A diákok január 8-án térnek vissza az iskolákba.
Hároméves javítóintézeti nevelést rendelt el pénteken a nagyváradi ítélőtábla a 16 éves diáklánnyal szemben, aki 2023 novemberében megkéselte a Traian Vuia Szakközépiskola bentlakásának egyik nevelőtanárát.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
szóljon hozzá!