
Illusztráció
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Tizenhárom házkutatást végeztek kedden Maros megyében a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) ügyészei és a Maros megyei rendőrség munkatársai olyan személyeknél, akiket drogkereskedelemmel gyanúsítanak.
2017. szeptember 19., 20:512017. szeptember 19., 20:51
2017. szeptember 19., 20:532017. szeptember 19., 20:53
A DIICOT tájékoztatása szerint alapos a gyanú, hogy ez év folyamán a gyanúsítottak cannabismagokat ültettek el a közigazgatásilag Radnóthoz tartozó Csapószentgyörgyön. Az ültetvényen 80 tő kendert találtak, valamint házon belül további 11 növényt, amelyeket speciális berendezéssel neveltek. A házkutatás során 540 gramm szárított cannabis előkerült.
Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye szerint az ügyben kilenc személyt hallgatnak ki, köztük a legfiatalabb 20, a legidősebb 34 éves – számol be az Agerpres hírügynökség.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
szóljon hozzá!