
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Tizenöt házkutatást tartott kábítószer-kereskedelemmel gyanúsított személyeknél a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) Kovászna megyei egysége a rendőrség bevonásával a napokban.
2019. április 19., 19:262019. április 19., 19:26
2019. április 19., 19:282019. április 19., 19:28
A csütörtökön közzétett eredmények szerint az akció során 249 ecstasy-tablettát, 5 gramm kannabiszt, két fegyvert és illegális lőszereket fedeztek fel és foglaltak le a rendőrök. Emellett nagyobb mennyiségű vadhúst és állati trófeákat is találtak, amelyeket szintén lefoglaltak – mutat rá a hivatal szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye. Gyanítható, hogy utóbbiak orvvadászatból származnak – jegyzik meg. Mindemellett, 45 ezer lejt és 7500 eurót is lefoglaltak.
Az ügyben kábítószer-használat és -kereskedelem, orvvadászat és illegális fegyverbirtoklás gyanújával folytatnak vizsgálatokat.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
1 hozzászólás