
Nemcsak az alkohol, más tudatmódosító szerek kimutatására is alkalmas eszközei vannak a rendőrségnek
A vasárnapra virradó éjszaka alatt szervezett közúti razzia során a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság kipróbálta azt a mérőeszközt, amellyel a kábítószerfogyasztást tudják kimutatni.
2019. július 21., 16:052019. július 21., 16:05
2019. július 21., 17:032019. július 21., 17:03
Két darab Drug Test 500-as mérőműszert kapott a rendőrség, olyan eszközt, amellyel a a szájüregből vett folyadékmintákból kimutathatóak az opiátumok, a kokain, a cannabinoidok, az amfetaminok, valamint a szintetikus drogok és a benzodiazepin alapú nyugtatószerek.
Emanuela Rugină, a rendőrség sajtószóvivője elmondta, a vasárnapra virradó éjszaka ki is próbálták ezt az eszközt, s
A fiatalt a kórházba kísérték, hogy vérvizsgálatnak vessék alá, amelyből pontosan kiderült, hogy mennyi tudatmosdósító szert használt. Az éjszakai razzia során szintén Marosvásárhelyen kiszűrtek a közúti forgalomból egy olyan 60 éves gépkocsivezetőt is, aki ittasan vezetett. Őt is bekísérték a laboratóriumba, hogy vért vegyenek tőle. Mindkét személy ellen bűnügyi eljárás indult.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
szóljon hozzá!