
Fotó: Haáz Vince
Felhalmozott adósságok miatt tizenhárom lakótársulás esetében szüntetik meg az ivóvízellátást Sepsiszentgyörgyön. Az érintett lakóbizottságok nem teljesítették a tavaly tett kötelezettségvállalásukat, miszerint részletekben fizetik ki az elmúlt évek során felhalmozott, nagy összegű adósságaikat.
2023. június 20., 19:002023. június 20., 19:00
A Közüzemek Rt. regionális szolgáltató tizenhárom lakástulajdonosi társulás esetében szünteti meg az ivóvíz-szolgáltatást a nagy összegű közköltségtartozás miatt, amely
A döntés azt követően született meg, hogy tavaly az önkormányzat közbenjárására az érintett lakótársulások írásban vállalták, részletekben behajtják a tartozásokat, de ez csak néhányuknál történt meg. A legtöbbnél
Ezért már kedden, illetve a következő napokban a következő tulajdonosi társulásoknál zárják el a vizet: 3E, 3D, Flori de Tei, Căminul, Gars–Viitorul 6, Garsoniera 5, Progres 12, Ciucului 59, Váradi József 13, Speranţa, Prietenia, Viitorul és Zona Culturii.
Mivel az önkormányzat csupán a tulajdonosi társulások szintjén rendelkezik adatokkal, a lakóbizottságokat arra kérték, adják meg a tartozók listáját tömbházanként, hogy ne az egész lakótársulást kelljen lekapcsolni a vízhálózatról, viszont
A tartozást felhalmozó többi lakótársulásnál a hozzájuk tartozó összes lépcsőházban elzárják a vizet.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
szóljon hozzá!