
A képviselők szerint lesújtó ütemben halad a beruházások megvalósítása Székelyudvarhelyen
Fotó: Beliczay László
Ismét drágult a taxizás, ifjúsági lakások eladásáról döntöttek, valamint számonkérték a polgármestert a lassú ütemben haladó fejlesztések miatt a csütörtökön tartott soros székelyudvarhelyi önkormányzati ülésen.
2022. július 28., 16:352022. július 28., 16:35
A Pro-Urbe díjak odaítélésére vonatkozó határozattervezetek elhalasztásával kezdődött meg a júliusi soros önkormányzati ülés Székelyudvarhelyen. Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője ezt követően számonkérte Gálfi Árpád polgármestert, hogy
Az elöljáró szerint nincs válság Székelyudvarhelyen, jól haladnak a beruházások – mint ígérte, tájékoztatja erről részletesen is a helyi képviselőket a későbbiekben.
Péter Lóránd, a polgármesteri hivatal gazdasági igazgatója a második negyedéves zárszámadást ismertette, amely szerint némileg jobban teljesített a hivatal az előző év hasonló időszakához képest. Péter Balázs, a Szabad Emberek Pártjának (POL) frakcióvezető-helyettese egyáltalán nem örült az eredményeknek, elmondása szerint
Hasonló véleményen volt az RMDSZ-frakció is. Gálfi Árpád kijelentette, hogy ezen feladatköröket éppen a korábbi alpolgármesterre (Pálfi Kinga – POL), illetve az intézményből szintén távozó városmenedzserre (Albert Sándor – POL) ruházta át. Ez az eredmény szerinte az ők munkáját tükrözi, az okokról is őket kell kérdezni, a hivatal pedig igyekszik korrigálni a hibákat. Godra Zsolt (POL) frakcióvezető cinikusnak nevezte a kijelentést,
Berde Zoltán szerint „gyengeség másra hárítani a hibákat.”
Péter Balázs kijelentette, lassan nem áldozatokra, hanem hősökre van szükség, hogy valami történjen Székelyudvarhelyen. Számonkérte azt is, hogy a polgármester ígéretéhez híven, miért nem tájékoztatta a testületet a beruházási osztály igazgatójának és aligazgatójának feladatköreiről. Gálfi leszögezte, hogy az érintetteket értesítette. Péter megjegyezte, hogy az elöljáró nem teljesítette ígéretét. Az erről szóló határozattal kapcsolatban az összes önkormányzati képviselő tartózkodott.
Újabb drágításról döntöttek az önkormányzati képviselők a székelyudvarhelyi taxizás vonatkozásában
Fotó: Beliczay László
Kilométerenként 3,1 lejről 3,84 lejre emelte meg korábban az önkormányzat a taxis fuvarozás nappali maximális díját, ám kiderült, hogy a szolgáltatók rosszul fogalmazták meg a kérésüket, így újbóli növelést igényeltek.
Péter Balázs, arra kért mindenkit, hogy vegyék el kasszaszalagot a taxisoktól, ha már ennyire megnövelték a fuvardíjat.
– szögezte le. Mindezek mellett a taxisok gyakoribb ellenőrzését várja el. Gálfi Árpád azt kérte, hogy a szolgáltatás éjszakai biztosítására is fektessenek hangsúlyt, hiszen tapasztalatai szerint csak egy taxis dolgozik éjszakánként, ez pedig nem elegendő.
Összesen harmincnégy ifjúsági lakás eladásáról döntöttek még a helyi képviselők. A felmerült kérdésekre Venczel Attila főjegyző elmondta, hogy
A képviselők döntése alapján a városi bölcsőde négy csoportját a Csillagvár Napköziotthonhoz csatolták, míg a tipegő csoportok a Ficánka, Napsugár, Kipi-Kopi és az Eszterlánc napköziotthonokhoz kerültek.
A református egyháznak fizetett éves épületbérleti díjak összegét 330 ezer lejben határozták meg.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
1 hozzászólás