
Zsebbe kell nyúlniuk a távhőt használóknak is. Emelték a távfűtés lakossági árát
Fotó: Gábos Albin
A korábbi 250 lej gigakalóriánkénti árat 360 lejre emelték a távhőt használó csíkszeredai lakosok számára. A lakossági áremeléséről rendes havi ülésükön döntöttek az önkormányzati képviselők pénteken.
2022. szeptember 30., 15:572022. szeptember 30., 15:57
2022. szeptember 30., 17:102022. szeptember 30., 17:10
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az önkormányzati képviselők ülésének elején elmondta, tavaly nem növelték, de az idei fűtésidénytől kezdve emelni kell a Goscom távhőszolgáltató lakossági árát, figyelembe véve, hogyan emelkedtek az energiaárak az elmúlt időszakban.
Az erről szóló határozatban a lakossági árat a saját gázkazánt használók átlagfogyasztásához, és annak árához mérve hozták egyensúlyba. A határozatban szereplő leírás szerint tavaly 159 lej volt egy megawattóra földgáz, idén pedig 310 lejre emelkedett. A számítások szerint a földgáz árának drasztikus növekedésével, a saját központi fűtéssel rendelkezők jelenleg átlagosan 360,53 lejt fizetnek gigakalóriánként.
Korodi Attila a tanácsülésen elmondta, hogy a fűtésköltségek növekedése ellenére sem terveznek korlátozásokat az óvodák, iskolák működését illetően. „Csíkszeredában az iskolák működni fognak, a gyermekek normális körülmények között járhatnak iskolába.
– jelentette ki a polgármester.
A napirendi pontok között még szerepelt egyebek mellett a Hargita utcának a felüljárótól a Szent Kereszt-templomig tartó szakaszának a felújítása, valamint Csíkszereda városi zászlójának a véglegesítése. Utóbbinál pontosítást kért a közigazgatási minisztérium, és az újabb bukaresti előterjesztést megelőzően önkormányzati határozattal is megerősítették a pontosításokat.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
1 hozzászólás