
Június 1-jén megnövelik a vonatok számát. Archív
Fotó: Pinti Attila
Zsúfolt lesz a csíkszeredai vasútállomás forgalma június 1-jén. A szentatya látogatásának napján a menetrendben szereplő járatokon kívül – amelyek a szokásosnál több személykocsival közlekednek, változatlan időpontokban – négy különvonat, illetve számos további szerelvény érkezése és indulása várható.
2019. május 28., 10:472019. május 28., 10:47
Ezen a napon viszont a jegyárak is magasabbak lesznek, megközelítve az InterRegio besorolású vonatokon alkalmazott viteldíjakat – ez közel kétszerese a Regio szerelvényeken megszokott áraknak.
A Román Vasúttársaság utasszállító ágazata (CFR Călători) által közölt menetrend szerint a legtöbb kiegészítő vonatjárat a kora hajnali óráktól kezdődően 14 óráig fut be a csíkszeredai állomásra. Ezek közül a Brassóból 2 óra 10 perckor induló vonat 4.10-kor jön, majd Gyimesbükkig halad tovább, a Nagyvárad irányából közlekedő különvonat 1 perccel később érkezik Csíkszeredába.
5.12-kor a Temesvárról induló különvonat érkezését várják, 5.57-kor pedig a Szombathelyről útnak induló különvonatnak kell beérkeznie. További kiegészítő vonatjárat indul Brassóból 4.48-kor, Sepsiszentgyörgy (5.37) és Tusnádfürdő (6.28) megállókkal 6.55-kor érkezik Csíkszeredába, majd továbbhalad Madéfalváig.
Gyimesbükkből 5 óra 59 perces indulással 7.19-re fut be egy hasonló szerelvény, 7.44-kor pedig a Budapestről útnak induló különvonat érkezését várják. 7.48-kor lesz az érkezési ideje egy Marosvásárhelyről 2.47-kor kiinduló kiegészítő vonatnak.
A következő szerelvényt Gyergyószentmiklósról várják, ahonnan 8.30-kor indul, és 10.14-kor lesz Csíkszeredában. 10.24-kor ellenkező irányból, a Sepsiszentgyörgyről 8.40-kor induló kiegészítő vonatnak kell megérkeznie. A 10 óra 55 perckor Gyimesbükkből induló hasonló besorolású járat 12.09-kor, a Marosfőről 11.44-kor induló pedig 12.45-kor lesz Csíkszeredában. Egy másik vonat indul Sepsiszentgyörgyről 12 óra 50 perckor, ennek érkezése 14.08 -kor várható.
A délutáni órákban Gyimesbükkből 15 óra 16 perces indulás után 16.41-kor lesz Csíkszeredában egy szerelvény, 17.16-os gyergyószentmiklósi indulással pedig egy másik 18.23-kor érkezik – ez Brassóig közlekedik tovább.
Az esti órákban közlekedik egy Gyimesbükkből 20.08-kor induló szerelvény, amely 21.03-kor lesz Csíkszeredában, és innen Brassóig halad tovább.
Csíkszeredai indulással is több olyan vonatjárat közlekedik június 1-jén, amelyeket csak erre a napra helyezett üzembe a vasúttársaság. Hajnali 2.10-kor Sepsiszentgyörgyre indul egy szerelvény, 6.09-kor Gyergyószentmiklósra (érkezés 7.59-kor), 6.13-kor pedig Sepsiszentgyörgyre (8.16-kor érkezik). 8 óra után 20 perccel Gyimesbükkbe (érkezés 10.07), 10.27-kor Marosfőre (érkezés 11.09), 10.40-kor Sepsiszentgyörgyre (érkezés 12.01), 13.12-kor Gyimesbükkbe (érkezés 14.25), 14.05-kor Gyergyószentmiklósra (érkezés 15.41), 16.11-kor Brassóba (érkezés 18.03), 18.36-kor Gyimesbükkbe (érkezés 19.58) indulnak vonatok. A Nagyváradról érkezett különvonat 16.13-kor, a szombathelyi 18.30-kor, a budapesti 19 órakor, a temesvári pedig 19.01-kor indul visszafelé.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A forma ugyan a megszokott, a hivatalban lévő magyarországi miniszterek és államtitkárok száma azonban közelít a nullához a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén. Idén zuhogó esőben zajlott hivatalos megnyitó a Lőrincz Csaba-sátorban.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
szóljon hozzá!