
Egyetlen nap alatt több tíz szabályszegőt bírságoltak meg a hatóságok
Fotó: Haáz Vince
A lakhelyi elkülönítésre, a kijárási tilalomra és a 65 évnél idősebbekre vonatkozó, katonai rendeletbe foglalt előírásokat is megszegték szerdán, illetve csütörtökön délelőtt Hargita megye több településén. A hatóságok 33 ezer lejes összértékben bírságolták meg a törvénysértőket. Értesüléseink szerint igazolt koronavírusos megbetegedés továbbra sincs a megyében.
2020. március 26., 16:442020. március 26., 16:44
A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal legfrissebb, csütörtöki közleménye szerint 29-re nőtt a karanténba helyezettek száma csütörtökre, tehát szerda óta négyen kerültek intézményes izolációba megyeszerte. Lakhelyi elkülönítésben 2109-en vannak, 84-gyel többen, mint egy nappal korábban, viszont 159-en már elhagyhatták otthonukat a kéthetes izolációs periódus lejártával. A megyeszerte kijelölt karanténközpontokban 358 hely áll a rendelkezésre.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság és a helyi rendőrségek szerdán 1878 lakhelyi izolációban lévő személynél ellenőrizte, hogy betartják-e az elkülönítésre vonatkozó előírásokat. A közleményből kiderül, hogy
A csendőrség is tapasztalt kihágásokat: szerda reggeltől csütörtök reggelig
Gyergyószentmiklóson az egyéni és családi vállalkozók, szabadfoglalkozásúak, illetve mezőgazdaságból élők lakhelyelhagyásának az igazolására vonatkozó rendelkezés elleni vétség miatt bírságolt a csendőrség két alkalommal, 2000 lej összértékben.
Csütörtök délelőtt, ugyancsak Gyergyószentmiklóson, a járőröző csendőrök két lakhelyi elkülönítés alatt álló személyt – egy férfit és egy nőt – bírságoltak meg egyenként 5000 lejre. A csendőrség munkatársai felvették a kapcsolatot a megyei népegészségügyi igazgatósággal, és
ráadásul a lakhelyükhöz és az orvosi rendelőhöz képest a településnek egy egészen más részében voltak, és saját felelősségre írt nyilatkozat sem volt náluk, ezért kapták a pénzbírságot – derül ki a közleményből. A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal továbbra is nyomatékosan felhívja a lakosság figyelmét arra, hogy tartsák be a hatóságok javaslatait, és maradjanak otthon.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
9 hozzászólás