
Fotó: Székelyhon
Fontos szakaszához érkezett az erdélyi dalszerzők versenye. A Magyar Ifjúsági Értekezlet (MIÉRT) által szervezett Erdély dala nevet viselő dalversenyre olyan szerzeményeket vártak a fiatal erdélyi magyar dalszerzőktől, amelyek az erdélyi „otthon lenni” életérzést ragadják meg, ezt szólaltatják meg hitelesen az ifjúság hangján. A verseny zsűrije kiválasztotta azt a hat szerzeményt, amelyek biztosan továbbjutnak a verseny döntőjébe, a hetedik döntős dal kiválasztását viszont a közönségre bízták.
2022. szeptember 22., 12:432022. szeptember 22., 12:43
Keresztes Ildikó, Dorogi Péter, Bagossy Norbert és Lukács Laci zsűritagok megítélése alapján döntőbe jutott A Csajod nevezetű formáció az Ide tartozom című alkotással, a Végtelen Sziget a Csillagok című zenével, Frunzea Dávid a Népi Kavalkád című dallal, Koszika a Te vagy a minden című zenével, a Dream Flow az Itt boldog vagyok címet viselő alkotással, valamint a Szintaxis a Lassú vonatok című zenével. Az előbbiekben felsorolt hat alkotás mellé egy hetedik is csatlakozik, amelyet a közönség választhat ki a benevezettek közül. A vetélkedő hivatalos oldalán mindenkinek lehetősége van meghallgatni a dalokat, amelyekre ugyanott lehet szavazni vasárnap éjfélig.
A közönség által beszavazott hetedik döntős bejelentésére szeptember 27-én kerül sor az Erdélyi Magyar Televízió Mozaik című műsorában.
Az alkotótáborba betekintést nyerhet az Erdély dala közönsége is a verseny Facebook és Instagram oldalán, valamint az Erdély TV beszámolói által.
Az előadók a mentorok segítségével csiszolhatják a dalokat, és egyben felkészülhetnek a verseny döntőjére, amelyet október 30-án az Erdély TV élőben közvetít. A közönségnek itt is fontos feladata lesz, hiszen továbbra is ötödik zsűritagként tudja segíteni szavazatával a kedvencét – olvasható a szerkesztőségünknek is elküldött tájékoztatásban.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
szóljon hozzá!