
A városháza illetékese szerint már ezen a héten átutalják az ösztöndíjak értékét az iskoláknak. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A marosvásárhelyi tanácsosok szavazata nyomán változtak a 2019-2020-as tanévre érvényes iskolai ösztöndíjak: a napokban lezárult tanévben a 9-es tanulmányi eredménnyel és 10-es magaviseleti jeggyel rendelkező diákok részesülhetnek ösztönző támogatásban. Marosvásárhelyen azonban még a 2018-2019-es ösztöndíjakat sem törlesztette a városháza.
2020. június 23., 10:512020. június 23., 10:51
Kovács Lajos RMDSZ-es tanácsos, a 2019-2020-as tanévre érvényes tanulmányi ösztöndíjakkal kapcsolatos határozattervezet benyújtója a Székelyhonnak elmondta, hogy a törvény adta lehetőséggel élve módosított az eddigi határozaton. A 2018-2019-es tanévben ugyanis minden olyan marosvásárhelyi iskolában járó V-XII. osztályos tanuló, akinek tanulmányi eredménye 8,50 felett volt és magaviseletből 10-es jegye volt, ösztöndíjat kaphatott. Ennek összege minden iskolai hónapra 50 lej volt. De a visszajelzésekből az derült ki, hogy
A módosítás értelmében csak a 9-es átlagon felül teljesítő diákok kaphatnak ösztöndíjat, a támogatás összege is nagyobb lesz, 100 lej havonta. Kovács Lajos elmondta, hogy bár többször sürgették az iskolákért felelős igazgatóságot, hogy törlessze a tavalyi, 2018-2019-es évre érvényes ösztöndíjakat, ezek kifizetésre máig sem történt meg. A tanácsos úgy tudja, hogy
Idén februárban, az idei városi költségvetés elfogadásakor Horatiu Lobonț, az iskolákért felelős igazgatóság vezetője azt ígérte az önkormányzati testületnek, hogy amennyiben elfogadják a költségvetést, tíz napon belül utalni fogják a 2018-2019-es tanévre szóló ösztöndíjakat. Akkor arról számolt be, hogy
A Székelyhon megkeresésére a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője, Cosmin Blaga hétfőn kifejtette: voltak ugyan kisebb késések, de ezen a héten át fogják utalni az iskoláknak a 2018-2019-es ösztöndíjakat.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!