
Fotó: Barabás Ákos
Nagyon meleg időre számíthatunk az előttünk álló két hétben, de záporok, zivatarok is várhatók, főleg a hét elején, majd július 9-e után – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 1-je és 14-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2019. július 01., 17:272019. július 01., 17:27
Erdélyben a jelzett időszak első napjaiban kánikulai meleg lesz,
Aztán fokozatosan enyhül a meleg, 28 fokig csökkennek a nappali átlagos maximumok, így július 4-e és 14-e között az évszaknak megfelelő hőmérséklet várható. Éjszaka az első napokban 16, aztán 12-14 fok körül alakul a hőmérséklet. Záporokra, zivatarokra július 3-a és 5-e, illetve 9-e és 14-e között van kilátás – ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Máramarosban, a Bánságban és a Körösök vidékén szintén kánikula lesz kedden, 35-36 Celsius-fokos átlagos csúcsértékekkel, aztán itt is enyhülni fog a meleg, 4-e és 14-e között 28-31 fok közötti maximumok várhatók.
Az éjszakai hőmérséklet 17-19, aztán 14-16 fok körül alakul. Záporok, zivatarok kialakulása kedden, majd július 9-e után valószínű.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Hosszas előkészítés után hamarosan benyújtják a pályázatot a csíkszeredai vasút felett átívelő gyalogos és kerékpáros híd felépítésére. Ehhez naprakésszé tették a költségvetését 10 millió lejjel emelve a projekt korábban becsült értékét.
Novemberben 9,8 százalékon stagnált az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel nemcsak a számlákról, hanem a hatékonyságról és a kényelmet növelő szolgáltatásokról is anyanyelveden tudsz konzultálni?
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt pénteken 3 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!