
Fotó: Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság
A dobogó mindhárom fokára a Hargita megyei csapatok léphettek a hétvégén a zánkai Ágota Kárpát-medencei labdarúgótornán, az ifjúsági korosztályban. A három napon át tartó rendezvényen több mint 1500 gyermekvédelmi rendszerben nevelt gyermek vett részt.
2024. május 13., 18:512024. május 13., 18:51
Az ifjúsági korosztályban húsz csapat közül a csíkszeredai Komplex csapata első, a csíksomlyói Csibészek a második, valamint a székelykeresztúri Szítások a harmadik helyezést érték el a zánkai Ágota Kárpát-medencei labdarúgótornán a hétvégén. A Hargita megyei focicsapatok fölényes győzelme mellett Kádár Alpár, a Komplex játékosa megszerezte a legjobb játékos címet is.
Fotó: Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság
A Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság közleménye szerint mintegy 1500 gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyermek és fiatal vett részt az eseményen, amelyen 71 csapat 300 mérkőzést játszott le 16 pályán.
Fotó: Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság
A magyarországi rendezvényt az ÁGOTA Közösség, az Erzsébet Alapítvány és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács szervezte.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
A múlt év végén 6 477 997 aktív egyéni munkaszerződés szerepelt a ReGes/Revisal elektronikus nyilvántartási rendszerben, 249 374-gyel kevesebb, mint egy évvel korábban – derül ki a munkaügyi minisztérium statisztikáiból.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona május végén 227,5 milliárd lej volt, 37 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
szóljon hozzá!