Hirdetés
Hirdetés

Disznótoros fesztivál: virtuális közös főzést tartanak Gyergyószentmiklóson

Online térbe költözik a híres disznótoros fesztivál is. Archív •  Fotó: Hegyi Zsuzsanna

Online térbe költözik a híres disznótoros fesztivál is. Archív

Fotó: Hegyi Zsuzsanna

A gyergyószentmiklósi városnapok egyik legnépszerűbb rendezvénye évek óta a Kárpát-medencei disznótoros fesztivál. A járványügyi óvintézkedések miatt idén ez sem lehet több ezer embert megmozgató vidám közösségi esemény: ezúttal mindenki magának főz, de legalább bárki láthatja.

Gergely Imre

2020. november 17., 19:292020. november 17., 19:29

„A most kialakult helyzet nem teszi lehetővé, hogy a gasztronómia ünnepét együtt töltsék a főzőcsapatok. Ez azonban nem akadályoz meg minket abban, hogy emlékezetessé tegyük számunkra a közös kulináris élményeket. Tegyünk félre minden intrikát, minden gondot és problémát és közösen, de külön-külön, mégis virtuálisan együtt vigadjunk, ünnepeljünk” – szól a 11. Kárpát-medencei disznótoros fesztivál szervezőinak felhívása.

Hirdetés

Gyülekezni, együtt vigadni nem szabad, de jókat enni családban is lehet. Így az idei fesztiválon mindenki saját otthoni udvarában, konyhájában készíti a disznótoros finomságokat. Az elkészült ételeket idegen ugyan nem kóstolhatja meg, de online bejelentkezések révén a látványából részesülhetnek az érdeklődők. Amint a rendezvény egyik szervezője, Benedek Árpád mesterszakács érdeklődésünkre válaszolva elmondta,

a december 5-én, szombaton 10 órai kezdettel sorra kerülő esemény iránt van érdeklődés, számos jelentkező van már, akik be fognak kapcsolódni a virtuális közös főzésbe.

Így például az eddigi zsűri tagjai, Ambrus György olimpiai bajnok mesterszakács, Hajduk Zoltán, a gyulai húsüzem specialistája is fakanalat vesz a kezébe. Kóstolás nélkül nyilván nem lehet reálisan értékelni semmilyen ételt, így idén zsűrizés, rangsor sem lesz, de számítanak arra, hogy az ilyen online módon továbbéltetett rendezvény résztvevői a verseny kihívásai ellenére is finomakat készítenek és mindenhol jó hangulat jellemzi majd a főzést.

Ajánlott, hogy szabad tűzön készüljenek az ételek, de az sem baj, ha ez nem lehetséges, és beltérben, konyhában főznek.

Romániai résztvevők esetében egy csapatban csak egy háztartásban élő személyek vehetnek részt, de mindenhol az adott országban érvényes szabályokat kell figyelembe venni.

Az alapszabály nem változik: disznóvágások, disznótorok alkalmával készülő hagyományos ételt kell készíteni.

Ezek lehetnek leveses, húsos vagy káposztás ételek. Jelentkezni az erre készített Facebook-esemény leírásában megtalálható adatlapon lehet december 2-ig. A verseny napján minden csapat élő bejelentkezéssel ismertetheti a főztjét, üzenhet a nézőknek, más csapatoknak. Az élő közvetítés a Gyergyó TV-n, illetve a Kárpát-medencei disznótoros fesztivál Facebook-oldalán, és a rendezvényhez kapcsolódó más felületeken is követhető lesz.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 30., kedd

Medvét láttak Szécsenyben és Csíksomlyón

Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.

Medvét láttak Szécsenyben és Csíksomlyón
Hirdetés
2026. június 30., kedd

Az erdőben kikötött, a hőségben sorsára hagyott kutyát mentettek a kézdi állatvédők

Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.

Az erdőben kikötött, a hőségben sorsára hagyott kutyát mentettek a kézdi állatvédők
2026. június 30., kedd

Megvannak az első eredmények, így vizsgáztak a nyolcadikosok

A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.

Megvannak az első eredmények, így vizsgáztak a nyolcadikosok
2026. június 30., kedd

Kezdeményezi az AUR Nicușor Dan felfüggesztését

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.

Kezdeményezi az AUR Nicușor Dan felfüggesztését
Hirdetés
2026. június 30., kedd

Vörös viharriasztást adtak ki Maros és Hargita megye több településére, RO-Alert üzeneteket is kiküldtek

Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.

Vörös viharriasztást adtak ki Maros és Hargita megye több településére, RO-Alert üzeneteket is kiküldtek
2026. június 30., kedd

Nicușor Dan: el kellene kerülni az előre hozott választások forgatókönyvét

Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.

Nicușor Dan: el kellene kerülni az előre hozott választások forgatókönyvét
2026. június 30., kedd

Szétzúzta a vihar a Tatár-dombi kápolnát

Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.

Szétzúzta a vihar a Tatár-dombi kápolnát
Hirdetés
2026. június 30., kedd

Kidőlt fák és villámáradások – lecsapott a vihar Maros és Hargita megyére

Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.

Kidőlt fák és villámáradások – lecsapott a vihar Maros és Hargita megyére
2026. június 30., kedd

Beszoktatná a fiatalokat a nézőtérre a Figura Stúdió Színház

Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.

Beszoktatná a fiatalokat a nézőtérre a Figura Stúdió Színház
2026. június 30., kedd

Locsolják a sepsiszentgyörgyi utcákat, hogy elviselhetőbb legyen a hőség

Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.

Locsolják a sepsiszentgyörgyi utcákat, hogy elviselhetőbb legyen a hőség
Hirdetés