Hirdetés
Hirdetés

Díjnyertes médiakolbász

Kezdők szerencséje – magyarázhatnák sokan, hogy miért is a Médiatér csapata hozta el a fődíjat az 5. Kolbásztöltő Fesztiválról. Az igazság azonban az, hogy kollégáinkból nem hiányzott a lelkesedés, hetekig készültek az eseményre, s egy igazán tapasztalt kolbásztöltő mestert is vittek magukkal Mátyás László személyében.

Szász Cs. Emese

2022. február 12., 19:162022. február 12., 19:16

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Kezdők szerencséje – magyarázhatnák sokan, hogy miért is a Médiatér csapata hozta el a fődíjat az 5. Kolbásztöltő Fesztiválról. Az igazság azonban az, hogy kollégáinkból nem hiányzott a lelkesedés, hetekig készültek az eseményre, s egy igazán tapasztalt kolbásztöltő mestert is vittek magukkal Mátyás László személyében.

Szász Cs. Emese

2022. február 12., 19:162022. február 12., 19:16

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Egy év kihagyás után idén újra Kolbásztöltő fesztiválra hívta a csapatokat a Petry cégcsoport, méghozzá ezúttal is a kelementelki Petry borászat udvarára, ahol volt tér a munkára és a szórakozásra is. Az ötödik Kolbásztöltő fesztivál ezúttal is jó hangulatot, finom falatokat jelentett, és néhány csapatnak elismerést is.

Kolbászból volt a kerítés is

Mint Petri Ágnes főszervezőtől megtudtuk, annak idején azzal a céllal kezdtek el fesztivált szervezni, hogy hagyományt teremtsenek a hagyományból. Vagyis a környékünkön igazán hagyományosnak mondható kolbásztöltést gyakorolják egyesek, mások meg belekóstoljanak kicsit.

Hirdetés
•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

„Azért a cégeknek, vállalatoknak szól ez a kolbásztöltő verseny, mert az egész munkafolyamat kicsit olyan, mint egy csapatépítő” – magyarázza Petri Ágnes, rámutatva, hogy

mindenkinek megvan a feladata, de össze kell dolgozni a munkafolyamat során, ugyanakkor a jó szórakozás is garantált.

Idén tizenkét csapat vett részt a versenyen, mindenki igazán felkészülten érkezett, nemcsak a kolbász ízesítéséhez hozták a hozzávalókat, de a hús mellé köret, savanyúság is érkezett, és mindenki igazán kitett a díszítésben, a dekorálásban is magáért, így például volt olyan csapat, ahol tényleg kolbászból volt a kerítés is, mert egy egész épületet alkottak kolbászkarikákból.

Összesen százhúsz kiló húst dolgoztak fel, és a hagyományos kolbász mellett számos kreatív recept is előkerült: volt, aki vadhússal bolondította a portékáját, mások borókabogyót, fokhagyma helyett hagymát, vagy épp sajtot tettek a kolbászhúsba, de még konyak is került az egyik kolbászba.

Kéznél a kolbásztöltő mester

Kitett magáért a lapcsaládunkat kiadó Médiatér csapata is. A szervezés részleteiről Farkas Zsuzsa marketingmenedzser elárulta, tudták, hogy van a munkaközösségben valaki, aki szinte minden hétvégén disznóvágáson van és kolbászt tölt, utolsó pillanatig úgy volt, hogy Mátyás László nem ér rá ezen a hétvégén. Ezért a napokban kikérdezték a „szakit”, hogy milyen a jó kolbász, milyen legyen a recept, hogyan is kell kolbászt tölteni.

Idézet
Annyira amatőrök vagyunk mi többiek, hogy minden ismeretlen volt számunkra, az is, hogy a beleket ki kell mosni, előkészíteni. Azt, hogy hogyan kell megfordítani töltés közben a kolbászt, még le is rajzoltuk. Éppen ezért nagyon megnyugodtunk, amikor péntek este kiderült, hogy Mátyás László kollégánk mégis ráér, és velünk jön. Megnyugodva dőltünk hátra

– meséli Farkas Zsuzsa, aki a női kollégákkal végül főként a dekorálásért felelt, készítettek például kolbászból virágcsokrot, hogy az díszítse az aszatlukat. De a Szót kérünk szlogenből Sót kérünk csapatnév is lett, vicces funkciókat is kaptak a kollégák, volt, aki töltéskoordinátor lett, de a belek igazgatásáért felelős vezetői tisztséget is betöltötte valaki. A díszes tálalás is a női kezeket dicséri.

Egy kis olvasnivaló a finom falatok mellé •  Fotó: Rab Zoltán

Egy kis olvasnivaló a finom falatok mellé

Fotó: Rab Zoltán

„Tálalás előtt tudtuk meg, hogy a zsűri arra kér, legyen valami csavar a bemutatónkban, mi egy igazi csavart csempésztünk a tányérra” – meséli Zsuzsa nevetve.

A jelenlévő „kolbászmester”, Mátyás László közben bemutatja, hogy milyen kolbászok készültek a médiamunkás kezek alatt.

Háromféle ízesítés készült: a hagyományos mellett egy paprikás, csípős és egy harmadik, amelyet tekerőpataki érlelt sajttal bolondítottak meg.

Mint utólag kiderült, nagyon jó ötlet volt, hiszen a kolbásztöltő fesztivál fődíját éppen a Médiatér csapata nyerte el. Mátyás László szerint azonban nincs titok abban, amit csináltak.

Kolbászok már készen •  Fotó: Rab Zoltán

Kolbászok már készen

Fotó: Rab Zoltán

„Titok nincs. Jó hús kell hozzá, és egy jó csapat. És ki kell találni, hogy mit akarunk enni. Mi készítettünk hagyományosat sóval, borssal, foghagymával, hiszen nálunk nincs hagyománya  a paprikásnak, de csípőset és érlelt sajtosat is készítettünk” – meséli László, aki a munkamenetet tényleg irányította. Ő ugyanis már régóta foglalkozik ilyesmivel, disznóvágásra jár, rokonságnak, barátoknak segít.

Idézet
Novemberben úgy megkezdem, hogy a szezon még nem járt le, még mindig van három disznóvágásom

– meséli a kolléga, aki végül éppen egy elmaradt disznóvágás miatt tudott részt venni a fesztiválon – a csapat nagy szerencséjére. Az irányt tehát László mutatta, de mindenki kivette a részét a munkából, s bár különdíjban reménykedtek a csapattagok, a fődíjra azért mégsem számítottak.

Nem csak az íz a fontos

A kolbászokat amúgy négytagú zsűri értékelte, köztük volt Petri Endre, a Petry cégcsoport tulajdonosa is, aki úgy vélte, idén igazán kreatív receptek születtek, szerettek volna különleges kolbászokat is készíteni a versenyzők.

Petri Endre átadja a fődíjat •  Fotó: Rab Zoltán

Petri Endre átadja a fődíjat

Fotó: Rab Zoltán

„Nem csak a kolbász ízét, fűszerezését pontoztuk, hanem azt is, hogyan tálaltak, hogyan dolgozott együtt a csapat, sőt, hogy hogyan néz ki a csapat együtt. A higiénia is fontos szempont volt” – sorolja a kritériumrendszert Petri Endre. Úgy véli, a legfontosabb, hogy ezt a kolbásztöltő fesztivált nem vérre menő versengésként fogták fel a résztvevők, hanem egy kikapcsolódásnak, amely jó alkalom volt arra, hogy összekovácsolódjon a csapat.

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Kóstoló •  Fotó: Rab Zoltán

Kóstoló

Fotó: Rab Zoltán

Háromféle kolbász készült •  Fotó: Rab Zoltán

Háromféle kolbász készült

Fotó: Rab Zoltán

Finom falatok mellé jó zene dukált •  Fotó: Rab Zoltán

Finom falatok mellé jó zene dukált

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

A megérdemelt fődíj •  Fotó: Rab Zoltán

A megérdemelt fődíj

Fotó: Rab Zoltán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Elbukott a Veștea-kormány a parlamenti szavazáson

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.

Elbukott a Veștea-kormány a parlamenti szavazáson
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével

Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.

Tizenöt éven át csapolták a külügy pénzét egy könyvelő segítségével
2026. június 22., hétfő

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében

Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.

Ittas autósok és biciklisek buktak le Hargita megyében
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.

Tudtuk, csak nem sejtettük
Tudtuk, csak nem sejtettük
2026. június 22., hétfő

Tudtuk, csak nem sejtettük

Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval

Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.

Eddig ismert formájában megszűnt létezni a Jávárdi-vízesés – videóval
2026. június 22., hétfő

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.

Nem tudják beiktatni a Veștea-kormányt, ha igaz, amit az AUR elnöke állít – frissítve
2026. június 22., hétfő

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében

Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben

Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben
2026. június 22., hétfő

Még csak ezután következik az igazi kánikula

Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Még csak ezután következik az igazi kánikula
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését

Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését
Hirdetés