
Mintegy száz erdélyi magyar vállalkozó vett részt a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Design Terminal és a Pro Economica Alapítvány szerda esti Erdélyi Mentorprogram Záró- és Díjátadó Gáláján Kelementelkén. Mint elhangzott, a program célja olyan közösségi hálót szőni, „amit soha senki nem tud eltépni”.
2021. június 23., 23:132021. június 23., 23:13
A szerdai eseményen köszöntőt mondott Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Vass Levente, a romániai egészségügyi minisztérium államtitkára.
A Vajdaság után Erdélyben is megvalósult mentorprogram célja a tapasztalt nagyvállalkozók mentorrá képzése, ezáltal a vállalkozókat segítő szakmai környezet kialakítása a külhoni magyar régiókban. Akárcsak az, hogy a több éve, évtizede jól működő vállalkozások támogassák az induló vállalkozókat, rövidüljön a vállalkozói tanulási folyamat, kapcsolati hálót hozzanak létre a vállalkozók a különböző régiók között.
Nagy Zsolt, a Leginspirálóbb mentor díjat vehette át
Köszöntőjében Potápi Árpád János arról beszélt, hogy a 2019-ben kezdődött mentorprogram minden régióban elindult, hogy a vállalkozások számára fejlesztési lehetőséget nyújtson, fellendítse a magyar vállalkozásokat, megerősítse a magyar családok gazdasági körülményeit.
– fogalmazott a politikus, aki arra is kitért, hogy a nemzetpolitikában 2014–2015 óta a hagyományos támogatási rendszer mellett – amely alapvetően a kultúrát, az oktatást, a szociális és egészségügyi szférát érinti – egyre nagyobb hangsúlyt kap a szülőföldön való boldogulás segítése egyrészt a szakképzésen, másrészt a gazdasági támogatási rendszeren keresztül.
Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárságának főosztályvezetője adta át a Legszorgalmasabb páros díjat Lukács Orsolyának és Parajdi Borbálának
– hangsúlyozta Potápi, hozzátéve, az is a célok között szerepel, hogy ezek a hálózatok a barátság elvén működjenek.
Potápi Árpád János: a program célja olyan közösségi hálót szőni, amit senki nem tud eltépni
A június végén záruló Erdélyi Mentorprogramban több mint 30 erdélyi nagyvállalkozó mentorrá való képzése valósult meg, akik mintegy 70 erdélyi kis- és középvállalkozónak nyújtottak segítséget a vállalkozásuk sikeres működtetéséhez. Összesen nyolc képzési napot tartottak, a világjárvány miatt online, a mentorok és a mentoráltak párokban dolgoztak – hangzott el a rendezvényen.
Az Erdélyi Mentorprogram résztvevői közül a legeredményesebbeket hat kategóriában díjazták:
A Leginspirálóbb mentor: Nagy Zsolt
A Legelhivatottabb mentorált: Nagy Zsolt
A Legkitartóbb páros: Baróti-Porzsolt Erzsébet és Bálint Csaba
A Legszorgalmasabb páros: Lukács Orsolya és Parajdi Borbála
A Legmentorabb mentor: Szakács-Paál István
A Legösszetartóbb csapat: Csöregi Ilka, Csöregi Norbert, Simon László, Nagy Károly
A díjátadó végén a program valamennyi résztvevője oklevelet vett át a Kelementelkén szervezett ünnepségen.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!