
Mintegy száz erdélyi magyar vállalkozó vett részt a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Design Terminal és a Pro Economica Alapítvány szerda esti Erdélyi Mentorprogram Záró- és Díjátadó Gáláján Kelementelkén. Mint elhangzott, a program célja olyan közösségi hálót szőni, „amit soha senki nem tud eltépni”.
2021. június 23., 23:132021. június 23., 23:13
A szerdai eseményen köszöntőt mondott Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Vass Levente, a romániai egészségügyi minisztérium államtitkára.
A Vajdaság után Erdélyben is megvalósult mentorprogram célja a tapasztalt nagyvállalkozók mentorrá képzése, ezáltal a vállalkozókat segítő szakmai környezet kialakítása a külhoni magyar régiókban. Akárcsak az, hogy a több éve, évtizede jól működő vállalkozások támogassák az induló vállalkozókat, rövidüljön a vállalkozói tanulási folyamat, kapcsolati hálót hozzanak létre a vállalkozók a különböző régiók között.
Nagy Zsolt, a Leginspirálóbb mentor díjat vehette át
Köszöntőjében Potápi Árpád János arról beszélt, hogy a 2019-ben kezdődött mentorprogram minden régióban elindult, hogy a vállalkozások számára fejlesztési lehetőséget nyújtson, fellendítse a magyar vállalkozásokat, megerősítse a magyar családok gazdasági körülményeit.
– fogalmazott a politikus, aki arra is kitért, hogy a nemzetpolitikában 2014–2015 óta a hagyományos támogatási rendszer mellett – amely alapvetően a kultúrát, az oktatást, a szociális és egészségügyi szférát érinti – egyre nagyobb hangsúlyt kap a szülőföldön való boldogulás segítése egyrészt a szakképzésen, másrészt a gazdasági támogatási rendszeren keresztül.
Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárságának főosztályvezetője adta át a Legszorgalmasabb páros díjat Lukács Orsolyának és Parajdi Borbálának
– hangsúlyozta Potápi, hozzátéve, az is a célok között szerepel, hogy ezek a hálózatok a barátság elvén működjenek.
Potápi Árpád János: a program célja olyan közösségi hálót szőni, amit senki nem tud eltépni
A június végén záruló Erdélyi Mentorprogramban több mint 30 erdélyi nagyvállalkozó mentorrá való képzése valósult meg, akik mintegy 70 erdélyi kis- és középvállalkozónak nyújtottak segítséget a vállalkozásuk sikeres működtetéséhez. Összesen nyolc képzési napot tartottak, a világjárvány miatt online, a mentorok és a mentoráltak párokban dolgoztak – hangzott el a rendezvényen.
Az Erdélyi Mentorprogram résztvevői közül a legeredményesebbeket hat kategóriában díjazták:
A Leginspirálóbb mentor: Nagy Zsolt
A Legelhivatottabb mentorált: Nagy Zsolt
A Legkitartóbb páros: Baróti-Porzsolt Erzsébet és Bálint Csaba
A Legszorgalmasabb páros: Lukács Orsolya és Parajdi Borbála
A Legmentorabb mentor: Szakács-Paál István
A Legösszetartóbb csapat: Csöregi Ilka, Csöregi Norbert, Simon László, Nagy Károly
A díjátadó végén a program valamennyi résztvevője oklevelet vett át a Kelementelkén szervezett ünnepségen.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!