
Mintegy száz erdélyi magyar vállalkozó vett részt a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Design Terminal és a Pro Economica Alapítvány szerda esti Erdélyi Mentorprogram Záró- és Díjátadó Gáláján Kelementelkén. Mint elhangzott, a program célja olyan közösségi hálót szőni, „amit soha senki nem tud eltépni”.
2021. június 23., 23:132021. június 23., 23:13
A szerdai eseményen köszöntőt mondott Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Vass Levente, a romániai egészségügyi minisztérium államtitkára.
A Vajdaság után Erdélyben is megvalósult mentorprogram célja a tapasztalt nagyvállalkozók mentorrá képzése, ezáltal a vállalkozókat segítő szakmai környezet kialakítása a külhoni magyar régiókban. Akárcsak az, hogy a több éve, évtizede jól működő vállalkozások támogassák az induló vállalkozókat, rövidüljön a vállalkozói tanulási folyamat, kapcsolati hálót hozzanak létre a vállalkozók a különböző régiók között.
Nagy Zsolt, a Leginspirálóbb mentor díjat vehette át
Köszöntőjében Potápi Árpád János arról beszélt, hogy a 2019-ben kezdődött mentorprogram minden régióban elindult, hogy a vállalkozások számára fejlesztési lehetőséget nyújtson, fellendítse a magyar vállalkozásokat, megerősítse a magyar családok gazdasági körülményeit.
– fogalmazott a politikus, aki arra is kitért, hogy a nemzetpolitikában 2014–2015 óta a hagyományos támogatási rendszer mellett – amely alapvetően a kultúrát, az oktatást, a szociális és egészségügyi szférát érinti – egyre nagyobb hangsúlyt kap a szülőföldön való boldogulás segítése egyrészt a szakképzésen, másrészt a gazdasági támogatási rendszeren keresztül.
Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárságának főosztályvezetője adta át a Legszorgalmasabb páros díjat Lukács Orsolyának és Parajdi Borbálának
– hangsúlyozta Potápi, hozzátéve, az is a célok között szerepel, hogy ezek a hálózatok a barátság elvén működjenek.
Potápi Árpád János: a program célja olyan közösségi hálót szőni, amit senki nem tud eltépni
A június végén záruló Erdélyi Mentorprogramban több mint 30 erdélyi nagyvállalkozó mentorrá való képzése valósult meg, akik mintegy 70 erdélyi kis- és középvállalkozónak nyújtottak segítséget a vállalkozásuk sikeres működtetéséhez. Összesen nyolc képzési napot tartottak, a világjárvány miatt online, a mentorok és a mentoráltak párokban dolgoztak – hangzott el a rendezvényen.
Az Erdélyi Mentorprogram résztvevői közül a legeredményesebbeket hat kategóriában díjazták:
A Leginspirálóbb mentor: Nagy Zsolt
A Legelhivatottabb mentorált: Nagy Zsolt
A Legkitartóbb páros: Baróti-Porzsolt Erzsébet és Bálint Csaba
A Legszorgalmasabb páros: Lukács Orsolya és Parajdi Borbála
A Legmentorabb mentor: Szakács-Paál István
A Legösszetartóbb csapat: Csöregi Ilka, Csöregi Norbert, Simon László, Nagy Károly
A díjátadó végén a program valamennyi résztvevője oklevelet vett át a Kelementelkén szervezett ünnepségen.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!