
Pályakezdő rendezői díjat nyert Nagy Botond az Anyegin című előadás megrendezéséért
Fotó: Figura.ro
A Magyar Színházak 29. Kisvárdai Fesztiválján a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház Nagy Botond rendezésében a Puskin nyomán készült Anyegin című előadással vett részt, mely rendhagyó módon a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban került bemutatásra a fesztivál nyitónapján, június 16-án.
2017. június 27., 17:072017. június 27., 17:07
A kilencnapos színházi rendezvény díjátadó gáláján, június 24-én a szakmai zsűri az Emberi Erőforrások Minisztériumának pályakezdő rendezői díját Nagy Botondnak ítélte az Anyegin című előadás megrendezéséért – adja hírül a Figura. Mint közleményükben írják, az előadást Debrecenben nagy érdeklődéssel fogadták, a társulat közel 300 fős közönség előtt játszhatta a produkciót. Az előadást követő szakmai beszélgetésen Árkosi Árpád rendező elmondta: „szükséges az ilyesfajta bátor, provokatív rendezés, mely kimozdítja az embert a komfortzónájából.”
„Gratulálunk Nagy Botond rendezőnek és az alkotócsapatnak (díszlet- és jelmeztervező Márton Erika; színpadi mozgás George Pop; dramaturgiai konzultáns Tamás István; light designer Erőss László), az előadásban játszó színészeknek (Szakács László, Faragó Zénó, Kádár L. Gellért, Szilágyi Míra, Máthé Annamária, Bartha Boróka, Dávid A. Péter, Boros Mária, Fodor Györgyi, Vajda Gyöngyvér) és mindenkinek, aki dolgozott a produkció létrejöttén” – olvasható a Figura közleményében.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
szóljon hozzá!