
Gróf Kálnoky Tibor miklósvári vadászkastélya
Fotó: Henning János
A fővárosi JW Marriott Bucharest Grand Hotel egyik dísztermében tartják a Top Hotel Awards 2023. elnevezésű vendéglátóipari pályázat eredményhirdetését május 23-án 19 órakor. Jó esély van arra, hogy a nyolcadik alkalommal kiírt ágazati és szakmai verseny gáláján háromszéki vendéglátók, turizmusban érdekelt vállalkozások is a díjazottak között legyenek.
2023. május 19., 17:012023. május 19., 17:01
A vetélkedő alapszakasza február 24-től április 2-ig zajlott, a továbbjutókra április 13-tól interneten lehetett szavazni. Az április 19. és május 7. közötti időszakban a zsűri több versenykategóriában pontozta a listán szereplő vendéglátóipari, idegenforgalmi létesítményeket, vállalkozásokat, a 4Service elnevezésű szakértői társaság a telephelyeken a nemzetközileg elterjedt „mystery shopping” (próbavásárlás, megfigyelési, kutatási eljárás) módszerével is értékelte a jelölteket.
A rostálás végén kialakult a díjazásra javasoltak végső lajstroma, Kovászna megyéből az alábbiak szerepelnek a nevesítések listáján:
a Bálványos Resort (több egységgel) a 4 és 5 csillagos vendéglátói létesítmények, komplexumok számára kiírt Best Resort csoportban.
az olaszteleki Daniel Kastélyszálló (Hotel Castel Daniel) a legszebb kúria- és kastélyszállók számára kiírt Most Beautiful Mansion/Castle elnevezésű kategóriában.
gróf Kálnoky vendégházai (Miklósvár falu) a Guest House of the Year Traditional kategóriában, amely az év legjobb hagyományőrző vendéglátóit díjazza.
a Grand Santerra Spa, a Bálványos Resort tagjaként, a Best Hotel Spa versenycsoportban, amely a „vízből nyert egészség” jeligének megfelelő szolgáltatásokra vonatkozik.
a Fork (Bálványos Resort) és a Szikra (Isabella Boutique Hotel) a Best Culinary Experience kategóriában, amely elsősorban ínyenceknek szól, a létesítmények konyháját értékeli.
a Căprioara Spa & Wellness Resort (Kovászna város) az év legjobb wellness-szállodáit díjazó versenycsoportban.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
szóljon hozzá!