
Gróf Kálnoky Tibor miklósvári vadászkastélya
Fotó: Henning János
A fővárosi JW Marriott Bucharest Grand Hotel egyik dísztermében tartják a Top Hotel Awards 2023. elnevezésű vendéglátóipari pályázat eredményhirdetését május 23-án 19 órakor. Jó esély van arra, hogy a nyolcadik alkalommal kiírt ágazati és szakmai verseny gáláján háromszéki vendéglátók, turizmusban érdekelt vállalkozások is a díjazottak között legyenek.
2023. május 19., 17:012023. május 19., 17:01
A vetélkedő alapszakasza február 24-től április 2-ig zajlott, a továbbjutókra április 13-tól interneten lehetett szavazni. Az április 19. és május 7. közötti időszakban a zsűri több versenykategóriában pontozta a listán szereplő vendéglátóipari, idegenforgalmi létesítményeket, vállalkozásokat, a 4Service elnevezésű szakértői társaság a telephelyeken a nemzetközileg elterjedt „mystery shopping” (próbavásárlás, megfigyelési, kutatási eljárás) módszerével is értékelte a jelölteket.
A rostálás végén kialakult a díjazásra javasoltak végső lajstroma, Kovászna megyéből az alábbiak szerepelnek a nevesítések listáján:
a Bálványos Resort (több egységgel) a 4 és 5 csillagos vendéglátói létesítmények, komplexumok számára kiírt Best Resort csoportban.
az olaszteleki Daniel Kastélyszálló (Hotel Castel Daniel) a legszebb kúria- és kastélyszállók számára kiírt Most Beautiful Mansion/Castle elnevezésű kategóriában.
gróf Kálnoky vendégházai (Miklósvár falu) a Guest House of the Year Traditional kategóriában, amely az év legjobb hagyományőrző vendéglátóit díjazza.
a Grand Santerra Spa, a Bálványos Resort tagjaként, a Best Hotel Spa versenycsoportban, amely a „vízből nyert egészség” jeligének megfelelő szolgáltatásokra vonatkozik.
a Fork (Bálványos Resort) és a Szikra (Isabella Boutique Hotel) a Best Culinary Experience kategóriában, amely elsősorban ínyenceknek szól, a létesítmények konyháját értékeli.
a Căprioara Spa & Wellness Resort (Kovászna város) az év legjobb wellness-szállodáit díjazó versenycsoportban.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
szóljon hozzá!