
Fotó: Haáz Vince
Nagyberuházások, újítások lesznek a marosvásárhelyi piacokon az elkövetkező időszakban, és digitalizálták a díjkifizetést is – számolt be Soós Zoltán polgármester és Valer Ujică, a piacigazgatóság vezetője. Azt is megtudtuk, hogy a legtöbb piaci asztal rendszeresen foglalt, és Marosvásárhelyen kevés a viszonteladó.
2023. szeptember 07., 15:162023. szeptember 07., 15:16
A marosvásárhelyi piacigazgatóság székhelyén tartott sajtótájékoztatót Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester, amelyen a vásártereket érintő változásokról számolt be a piacigazgatóság vezetőjével.
Soós Zoltán többek között arról beszélt, hogy piac mindig fontos szerepet játszott a város életében, egy modern városban fontos, hogy megmaradjanak és fejlődjenek ezek a vásárterek.
Fotó: Haáz Vince
Hogy mit is jelent ez a digitalizálás, azt Valer Ujică a piacigazgatóság vezetője ismertette. A piacok bejáratánál ki van függesztve egy digitális képernyő, ahol láthatóak az asztalok, illetve az is, hogy melyek üresek és melyeket foglaltak bérleti díj fejében. Itt tudja kifizetni az árus a napi asztalhasználati díjat – egyelőre készpénzben –, és nyugtát is kap erről. A bérelt asztalokon QR-kód van és azokról le lehet olvasni, hogy a termelő honnan jött. Ezt a rendszert a város mind az öt piacán bevezették megkönnyítve a termelők számára az ügyintézést. Az illetékes azt is elmondta, hogy
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhely polgármestere azt is ismertette, hogy jelentős korszerűsítések lesznek két piactéren: a Cuza Voda utcai nagypiacon és a Hadsereg téren, ahol nem élelmiszerpiac van, hanem különböző használati termékeket forgalmaznak és a vásárhelyiek oroszpiacként emlegetik ezt.
Fotó: Haáz Vince
Év végéig kész lesz az új épület műszaki terve, tavasszal kezdődik a versenytárgyalás, hogy kiválasszák a kivitelezőt és helyi költségvetésből végzik a befektetést.
A nagypiacon is nagyberuházást készítenek elő, itt megvan a kivitelező, akitől azt kérték, hogy az eredetileg bemutatott terven legyen módosítások. Mint ismert,
Soós Zoltán arról is beszélt, hogy az elkövetkezőkben a Dacia piacon is kisebb felújításokat fognak végezni, és úgy értékelik, hogy a többi napi piacon jó körülmények vannak.
Fotó: Haáz Vince
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
Mintegy 7,5 millió lejt csoportosítottak át csibai utcák leaszfaltozására az Anghel Saligny program finanszírozásából a csíkszeredai önkormányzati képviselők szerdai, rendkívüli ülésén.
Elsüllyedt szerda reggel egy vontatóhajó a Konstanca megyei Midia kikötőben, folyamatban van az incidenskor a fedélzeten lévő személyek keresése és mentése – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Ma 16 óráig regisztrálhatnak a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az áprilisi országgyűlési választásra; jelenleg csaknem 492 ezren szerepelnek a levélben szavazók névjegyzékében.
Szerdán a parlament plénuma elé kerül vitára a 2026-os állami büdzsétervezet, miután a képviselőház és a szenátus illetékes szakbizottságai, majd a költségvetési bizottságok is megvitatták és elkészítették véleményezéseiket.
Jelentős eltérés volt Székelyudvarhely és Csíkszereda reggeli hőmérséklete között: a Hargitai megyeszékhely tovább tartja keddi dobogós helyét és szerdán hajnalban is is az ország leghidegebb lakott települései között maradt.
Anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok tudását szerdán, a nyolcadikosok próba-képességvizsgájának harmadik napján
Erősebben ösztönözné az állam a sérülékenyebb munkavállalói kategóriákba tartozók alkalmazását. Új támogatásokat hagytak jóvá, több, már meglévőt módosítottak – ezek között szigorítások is vannak –, a kérdés már csak az, hogy lesz-e pénz mindegyikre.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
szóljon hozzá!