
Fotó: Kristó Róbert
A hatékony munkaerő-közvetítés érdekében profilalkotást, de munkaerőpiaci elemzéseket is készít majd, és az ügyvitelt is megkönnyíti a szakintézmény új digitális felülete. A Puls platform a munkaadók és munkanélküliek számára egyaránt hasznos újítás.
2024. december 16., 10:272024. december 16., 10:27
2024. december 16., 10:372024. december 16., 10:37
Új digitális felület használatát vezette be a munkaerő-elhelyező ügynökség, a Puls platform használata e hónaptól már kötelező a munkaadók számára. Ebben valós idejű információkat kapnak az álláskeresőkről, de számos ügyviteli munkát is megkönnyít számukra a felület, nem kell például már különféle dokumentumokat hordozgatniuk az ügynökség székhelyére.
így a munkaadók és munkanélküliek számára is egyre hasznosabbá válik a platform – tudtuk meg Jánó Edittől, a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség osztályvezetőjétől.
A Puls platformon már most is tudnak önállóan, otthonról regisztrálni a munkanélküliek, álláskeresők
Hargita megyében már tíz éve használ különféle alkalmazásokat az intézmény és a vállalkozások – amelyeket az ügynökség igazgatója és a hivatal informatikusa közösen fejlesztettek ki, megtanulva a szükséges programnyelveket –, így tehát a munkaadók számára már nem idegen az online ügyintézés, ezért a vállalkozások döntő többségétől pozitív visszajelzéseket kapnak a Puls platformról – számolt be az első hetek tapasztalatairól Jánó Edit. Sok más megyében azonban, ahol korábban nem voltak hasonló próbálkozások, vannak panaszok a digitális platform használatára való áttérés miatt.
– véli az ügynökség munkatársa, aki kitért arra is, hogy kezdetben még előfordulhatnak kisebb problémák a platformmal.
Fotó: Pixabay
Mit tud az új platform?
„Az egyik legfontosabb újdonság, hogy a pénzügyi támogatásoknak a kérelmezése a platformon keresztül történik, a munkaadók nem kell már bejöjjenek leadni különböző dokumentumokat papíron, nem kell postán küldjék, tehát minden a platformon keresztül történik. A havi elszámolások benyújtása is így zajlik, tehát minden azon keresztül történik, és a kapcsolatunk így online, ami a digitalizáció egyik fontos pillére.
– ismertette az új felület néhány fontos előnyét Jánó Edit.
Azok a modulok, amelyeket a munkáltatók kell használjanak, már jól működnek a platformon, valós időben jelennek meg a megüresedett állások, de annak megfelelően is frissül a lista, ha elfoglalnak egy megüresedett állást. „Az állásközvetítésen belül vannak kihelyezési papírok, ilyen-olyan nyomtatványok, amit szoktunk egymás között küldözgetni a munkaadókkal. Ezt a kihelyezési űrlapot most már feltöltjük a platformra, a munkaadó ott tölti ki és úgy küldi vissza. Tehát az állásközvetítéssel kapcsolatos teendők is teljes egészében a platformon zajlanak már, azon kívül nem kell papírokat küldözgetni” – magyarázta a megyei munkaerő-elhelyező ügynökség osztályvezetője.
Fotó: 123RF
Könnyebben egymásra találhatnak a munkaadók és álláskeresők
A platform a megüresedett munkahelyek és az álláskeresők előszelektálását is elvégzi majd, sőt, ez is működik már, de csak azon munkanélküliek esetében, akik regisztráltak és kitöltötték az önéletrajz űrlapot a digitális felületen, illetve nagy vonalakban megadták, hogy milyen munkahelyet szeretnének. Ezt egyébként azoknak is érdemes megtenniük, akik munkahelyet váltanának, tehát más állást keresnek.
Az adatok alapján a jövőben profilalkotást is végez majd a rendszer, ami hatékonyabbá teszi a munkaerő-közvetítést.
A Plus platformon már most is tudnak önállóan, otthonról regisztrálni az álláskeresők, ehhez videós útmutatót is készítettek (az oldal alján, az utolsó videó szól a munkanélkülieknek). A megyei munkaerő-elhelyező ügynökségen ugyanakkor péntekenként tanácsadásokat is tartanak, és ezeken az alkalmakon segítenek a munkanélkülieknek a regisztrációban, valamint a szükséges adatok feltöltésében.
Amint arról Jánó Edit beszámolt, tapasztalatuk szerint erre szükség is van, hiszen sokan nem tudnak semmit az újításról, és rendszerint azt mondják, hogy inkább bemennek az ügynökség székhelyére, mintsem, hogy önállóan regisztráljanak. Mivel egyenként kell foglalkozzanak a munkanélküliekkel, ez egy hosszabb folyamat lesz, de azzal számolnak, hogy mintegy fél éven belül teljes lesz már az álláskeresők adatbázisa is a platformon.
Lévén, hogy a munkaerőpiaci adatok folyamatosan frissülnek, illetve fel is tudja majd dolgozni az információkat a rendszer, a jövőben rövid- és hosszú távú munkaerőpiaci elemzéseket is készít majd a platform – tudtuk meg az intézmény osztályvezetőjétől.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!