
Fotó: Kristó Róbert
A hatékony munkaerő-közvetítés érdekében profilalkotást, de munkaerőpiaci elemzéseket is készít majd, és az ügyvitelt is megkönnyíti a szakintézmény új digitális felülete. A Puls platform a munkaadók és munkanélküliek számára egyaránt hasznos újítás.
2024. december 16., 10:272024. december 16., 10:27
2024. december 16., 10:372024. december 16., 10:37
Új digitális felület használatát vezette be a munkaerő-elhelyező ügynökség, a Puls platform használata e hónaptól már kötelező a munkaadók számára. Ebben valós idejű információkat kapnak az álláskeresőkről, de számos ügyviteli munkát is megkönnyít számukra a felület, nem kell például már különféle dokumentumokat hordozgatniuk az ügynökség székhelyére.
így a munkaadók és munkanélküliek számára is egyre hasznosabbá válik a platform – tudtuk meg Jánó Edittől, a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség osztályvezetőjétől.
A Puls platformon már most is tudnak önállóan, otthonról regisztrálni a munkanélküliek, álláskeresők
Hargita megyében már tíz éve használ különféle alkalmazásokat az intézmény és a vállalkozások – amelyeket az ügynökség igazgatója és a hivatal informatikusa közösen fejlesztettek ki, megtanulva a szükséges programnyelveket –, így tehát a munkaadók számára már nem idegen az online ügyintézés, ezért a vállalkozások döntő többségétől pozitív visszajelzéseket kapnak a Puls platformról – számolt be az első hetek tapasztalatairól Jánó Edit. Sok más megyében azonban, ahol korábban nem voltak hasonló próbálkozások, vannak panaszok a digitális platform használatára való áttérés miatt.
– véli az ügynökség munkatársa, aki kitért arra is, hogy kezdetben még előfordulhatnak kisebb problémák a platformmal.
Fotó: Pixabay
Mit tud az új platform?
„Az egyik legfontosabb újdonság, hogy a pénzügyi támogatásoknak a kérelmezése a platformon keresztül történik, a munkaadók nem kell már bejöjjenek leadni különböző dokumentumokat papíron, nem kell postán küldjék, tehát minden a platformon keresztül történik. A havi elszámolások benyújtása is így zajlik, tehát minden azon keresztül történik, és a kapcsolatunk így online, ami a digitalizáció egyik fontos pillére.
– ismertette az új felület néhány fontos előnyét Jánó Edit.
Azok a modulok, amelyeket a munkáltatók kell használjanak, már jól működnek a platformon, valós időben jelennek meg a megüresedett állások, de annak megfelelően is frissül a lista, ha elfoglalnak egy megüresedett állást. „Az állásközvetítésen belül vannak kihelyezési papírok, ilyen-olyan nyomtatványok, amit szoktunk egymás között küldözgetni a munkaadókkal. Ezt a kihelyezési űrlapot most már feltöltjük a platformra, a munkaadó ott tölti ki és úgy küldi vissza. Tehát az állásközvetítéssel kapcsolatos teendők is teljes egészében a platformon zajlanak már, azon kívül nem kell papírokat küldözgetni” – magyarázta a megyei munkaerő-elhelyező ügynökség osztályvezetője.
Fotó: 123RF
Könnyebben egymásra találhatnak a munkaadók és álláskeresők
A platform a megüresedett munkahelyek és az álláskeresők előszelektálását is elvégzi majd, sőt, ez is működik már, de csak azon munkanélküliek esetében, akik regisztráltak és kitöltötték az önéletrajz űrlapot a digitális felületen, illetve nagy vonalakban megadták, hogy milyen munkahelyet szeretnének. Ezt egyébként azoknak is érdemes megtenniük, akik munkahelyet váltanának, tehát más állást keresnek.
Az adatok alapján a jövőben profilalkotást is végez majd a rendszer, ami hatékonyabbá teszi a munkaerő-közvetítést.
A Plus platformon már most is tudnak önállóan, otthonról regisztrálni az álláskeresők, ehhez videós útmutatót is készítettek (az oldal alján, az utolsó videó szól a munkanélkülieknek). A megyei munkaerő-elhelyező ügynökségen ugyanakkor péntekenként tanácsadásokat is tartanak, és ezeken az alkalmakon segítenek a munkanélkülieknek a regisztrációban, valamint a szükséges adatok feltöltésében.
Amint arról Jánó Edit beszámolt, tapasztalatuk szerint erre szükség is van, hiszen sokan nem tudnak semmit az újításról, és rendszerint azt mondják, hogy inkább bemennek az ügynökség székhelyére, mintsem, hogy önállóan regisztráljanak. Mivel egyenként kell foglalkozzanak a munkanélküliekkel, ez egy hosszabb folyamat lesz, de azzal számolnak, hogy mintegy fél éven belül teljes lesz már az álláskeresők adatbázisa is a platformon.
Lévén, hogy a munkaerőpiaci adatok folyamatosan frissülnek, illetve fel is tudja majd dolgozni az információkat a rendszer, a jövőben rövid- és hosszú távú munkaerőpiaci elemzéseket is készít majd a platform – tudtuk meg az intézmény osztályvezetőjétől.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!