Dicsőszentmártonban nyitja meg legújabb gyárát a Knauf Insulation Pr-cikk

•  Fotó: Knauf Insulation

Fotó: Knauf Insulation

Knauf Insulation, a hőszigetelő-anyagok piacvezető vállalata Dicsőszentmártonban nyitja meg legújabb gyárát. Íme a történetük.

Székelyhon

2022. március 31., 11:192022. március 31., 11:19

2022. március 31., 11:342022. március 31., 11:34

A Knauf Csoport Európa egyik legnagyobb építőanyag-gyártója – a mára komoly hagyományokkal bíró céget 1932-ben alapították Németországban a Knauf testvérek: Alfons és Karl. Jelenleg az ő fiaik, Nicholas és Baldwin irányítják, akiket ugyanazok, az embereket középpontba állító szilárd értékek vezérelnek: emberség (Menschlichkeit), partnerség, elkötelezettség és vállalkozói szellem.

A Knauf-csoporthoz tartozó Knauf Insulation a világ legnagyobb hőszigetelő-gyártója, több mint 40 éves iparági tapasztalattal, több mint 5500 alkalmazottat foglalkoztat 40 különböző országban, valamint 27 gyártóüzemévet működtet 15 különböző országban.

A világ minden táján megtalálható Knauf Insulation telephelyeinek térképén mostantól Romániát is megtalálhatjuk, ugyanis a dicsőszentmártoni gyárban az idei évtől megkezdik az ECOSE® technológiával készült ásványgyapot gyártását.

•  Fotó: Knauf Insulation Galéria

Fotó: Knauf Insulation

Az idei év elején a Knauf Insulation befejezte az üvegvattát gyártó dicsőszentmártoni Gecsat S.A. felvásárlását, mostantól pedig a Knauf szabványai szerinti legmodernebb technológiákba, valamint egyéb fenntartható beruházásokba kíván befektetni.

A Knauf Insulation egy olyan családi vállalkozás, amely egyre ritkább szervezeti kultúrát hirdet: a cég számára az ember a legfontosabb, beleértve a munkatársak megfelelő motiválását, a kellemes munkakörnyezet kialakítását, az ügyfelekkel ápolt kapcsolatot, amelyet a minőségi szolgáltatások révén igyekszik tartóssá tenni.

A Knauf Insulation célja, hogy a világszerte több tízezer alkalmazott foglalkoztatásából eredő tapasztalataira alapozva ugyanazt az üzleti modellt honosítsa meg a dicsőszentmártoni gyárban is, ahol minden dolgozó tanulhat valamit a másiktól, ahogy a csapatmunka képezi a siker alapját.

A román piacon már 2008 óta jelen levő Knauf Insulation két irányú befektetést hajt végre Dicsőszentmártonban: a legmodernebb technológiai eszközök és az innovatív ECOSE® révén a cégcsoport színvonalának megfelelő ásvány- és üvegvatta gyártás elindításán túl, a cégre jellemző etikai és társadalmi normák és a biztonságos munkakörülmények meghonosítása is a céljaik között szerepel.

Gazdag és komplex termékkínálatával a Knauf Insulation számít az egyik legfontosabb ásványgyapot beszállítónak a romániai piacon, az általa előállított anyagok minden típusú szigetelésre alkalmasak: ásványgyapot és hőszigetelő rendszerek, homlokzat-szigetelés, választófalak szigetelése, lapos tetők szigetelése és még sok más.

A Knauf Insulation 80 százalékban újrahasznosított üvegből készült termékei energiát takarítanak meg, csökkentik a károsanyag-kibocsátást, és garantálják az épületek környezeti biztonságát, hozzájárulva az emberek egészségének és biztonságának megőrzéséhez. Az ECOSE® technológiával készült Knauf Insulation által kínált megoldások az Eurofins Indoor Air Comfort Gold minősítéssel rendelkeznek, ami garantálja a beltéri levegő minőségét, a kiváló hő- és hangszigetelő, valamint tűzvédelmi képességeket.

A Knauf Insulation víziója az intelligensebb szigetelési megoldásokra történő átállás egy jobb világ érdekében. A dicsőszentmártoni üzem ebben fogja támogatni a Knauf Insulation növekedési céljait, és további kapacitást biztosít a régióban tapasztalható szigetelőmegoldások iránti növekvő kereslet kielégítésére, úgy Románia, mint Kelet-Európa és a Független Államok Közössége (FÁK) piacain.

A vállalat nagyra értékeli az emberek iránti elkötelezettséget és a fenntarthatóbb jövőt, ezért az Egy jobb világért elnevezett stratégiáján keresztül a legmagasabb szintű környezeti felelősségvállalás megvalósítását tűzte ki célul maga elé, így a cég több mint egy évtizede vesz részt a három kulcsfontosságú pillér köré épülő akciókban: nulla környezeti károkozás az energiafogyasztás és szén-dioxid-kibocsátás csökkentése által, a termelési hulladékok újrahasznosítása a körforgásos gazdaság elvei szerinti működés által, valamint a jobb és fenntarthatóbb épületekért folyatott kampányok folyamatos támogatása.

Az elmúlt tíz évben a vállalatnak 23 százalékkal sikerült csökkentenie az energiafogyasztást és 67 százalékkal a hulladékot, miközben 43 százalékkal csökkentette az üzemanyag-kibocsátást.

A Knauf Insulation célja, hogy minden munkapontján a legmagasabb minőségi elvárásoknak megfelelő teljesítményt érjen el, folyamatosan bekapcsolódva azon közösségekbe, ahol működik, azzal a céllal, hogy az emberekkel együtt járuljon hozzá az emberekről szóló jobb jövőhöz.

A dicsőszentmártoni történet még csak most kezdődik.

(X – fizetett hirdetés)

1 hozzászólás Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. június 15., hétfő

Felmentették az augusztus 10-i tüntetés erőszakos feloszlatásával vádolt csendőrségi vezetőket

A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.

Felmentették az augusztus 10-i tüntetés erőszakos feloszlatásával vádolt csendőrségi vezetőket
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Közzétették a gazdaságilag aktív népesség számát Romániában

A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.

Közzétették a gazdaságilag aktív népesség számát Romániában
2026. június 15., hétfő

Alkoholszondás és drogtesztes ellenőrzések várhatók országszerte

Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.

Alkoholszondás és drogtesztes ellenőrzések várhatók országszerte
2026. június 15., hétfő

Tengerbe fulladt egy férfi a legnépszerűbb romániai üdülőhelyen

Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.

Tengerbe fulladt egy férfi a legnépszerűbb romániai üdülőhelyen
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Az RMDSZ támogatásában is bízik a kijelölt kormányfő

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).

Az RMDSZ támogatásában is bízik a kijelölt kormányfő
2026. június 15., hétfő

Sokszor úgy derül ki a környezetszennyezés, hogy feljelentést tesz a szomszéd

Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.

Sokszor úgy derül ki a környezetszennyezés, hogy feljelentést tesz a szomszéd
2026. június 15., hétfő

Parkolószenzorokat telepítenek, nem lehet parkolni hétfőn a Temesvári sugárút egy részén

Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.

Parkolószenzorokat telepítenek, nem lehet parkolni hétfőn a Temesvári sugárút egy részén
Hirdetés
2026. június 14., vasárnap

A kormányprogram és a miniszterek ismeretében dönt az RMDSZ Veștea támogatásáról

Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.

A kormányprogram és a miniszterek ismeretében dönt az RMDSZ Veștea támogatásáról
2026. június 14., vasárnap

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök: legkésőbb egy hét múlva új kormánya lesz Romániának

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök: legkésőbb egy hét múlva új kormánya lesz Romániának
2026. június 14., vasárnap

Nem úszták meg: 243 bírságot szabtak ki az országúton tartott ellenőrzéseken

Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.

Nem úszták meg: 243 bírságot szabtak ki az országúton tartott ellenőrzéseken
Hirdetés