Kreatívan és környezetbarát módon alkotni: ezzel a céllal hirdette meg a Leaders for All csapata a ZölDivatbemutatót, amelyre 5–8. osztályos diákok jelentkezését várják.
2023. március 03., 15:572023. március 03., 15:59
2023. március 03., 15:592023. március 03., 15:59
A régi ruhákból vagy akár újrahasznosított hulladékokból nagyon trendi outfiteket lehet létrehozni – véli a Leaders for All csapata, amely arra biztatja az 5–8. osztályos csíkszeredai diákokat, hogy
Ezeket március 10-én 17 órától mutatják be a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola tornatermében, ahol zsűri dönti el, hogy kié a legjobban összerakott és legötletesebb pályázati munka, a nyertesek pedig értékes díjakban részesülnek.
„A textilipar az egyik legszennyezőbb iparág. Ez a divatbemutató arra reflektál, hogy a fast fashion mekkora környezetterhelést jelent. Nagyon sok ember vásárol feleslegesen ruhákat, illetve hamar kidobnak öltözetet, ezáltal is hulladékot termelve. A célunk ezzel a divatbemutatóval, hogy
Mindez védi a környezetet és lecsökkenti a kidobott ruhák és hulladékok mennyiségét” – írják a kezdeményezők. A divatbemutatóra ezen a felületen lehet jelentkezni március 6-áig.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.