
Irodát nyitottak Székelykeresztúron. Remélik, hogy meg fog növekedni a honosítási kérelmek száma a térségben
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem kell már Székelyudvarhelyre utazniuk azoknak a székelykeresztúriaknak és környékbelieknek, akik igényelnék a magyar állampolgárságot, hiszen szerdán új demokráciaközpontot nyitott az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) a kisvárosban. A központnál az eskütételhez szükséges iratcsomó összeállításában segítenek.
2021. május 19., 17:242021. május 19., 17:24
Sokat jelent Székelykeresztúr számára, hogy a megnyílt demokráciaközpontnak köszönhetően most már helyben is összeállíthatják a magyar állampolgárság felvételéhez szükséges iratcsomót az ott élők – jelentette ki a Szabadság tér 22. szám alatt lévő irodaház avató ünnepségén Koncz Hunor János, a település polgármestere.
Mint mondta, mostanig csak „közön-kézen” lehetett honosításokat megvalósítani a térségben, de az elkövetkezőkben minden hétköznap fogadhatják a lakókat az irodában. Az ügyfélfogadás egyébként hétköznapokon 8-12 óra között történik, a szerda kivételével, amikor 17-19 óra között lesznek nyitva – tudtuk meg Györgyi Attilától, az iroda munkatársától.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Sándor Krisztina, az EMNT ügyvezető elnöke rámutatott, nagyon örül az új demokráciaközpont megnyitásának, hiszen jó pár év eltelt azóta, hogy utoljára bővíthették irodahálózatukat. Emlékeztetett, korábban is dolgozott a honosításban segítő munkatársuk Székelykeresztúron, ám akinek sürgős volt a magyar állampolgárság felvétele, az az irataival rendszerint a székelyudvarhelyi irodájukat kellett felkeresse.
– fogalmazott, hozzátéve, éppen ezért munka is van bőven.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Reményét fejezte ki ugyanakkor, hogy az iroda megnyitásának köszönhetően meg fog növekedni a honosítási kérelmek száma a térségben. Mindemellett hangsúlyozta, most már a kisvárosban is bejelenthetik a magyar állampolgárok a családjukban bekövetkezett változásokat, hiszen ezeket regisztrálni fogják és eljuttatják Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusára.
Természetesen a jövő évi magyarországi országgyűlési választásokra is készülnek, így segítenek az ezzel kapcsolatos névjegyzékbe való regisztrálásban, szükség esetén a levélszavazatok továbbításában.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!