
Archív
Fotó: Kristó Róbert
Fokozott légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Intézet (ANM) az ország szinte teljes területére.
2017. május 07., 11:512017. május 07., 11:51
Az előrejelzések szerint vasárnap délután négy órától kedden éjjel tizenegyig a fokozott légköri instabilitás miatt villámlással kísért záporokra, felhőszakadásra, megerősödő, helyenként viharossá fokozódó szélre, elszórtan akár jégesőre is számítani lehet – írja az Agerpres a meteorológiai intézetre hivatkozva.
a hegyvidéki térségekben, illetve az ország központi, déli és keleti részén. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15–20, helyenként akár a 40–50 litert is négyzetméterenként.
Keddről szerdára virradóan, illetve a szerdai nap folyamán lehűlés várható, délkeleten esőre, a hegyvidéki térségekben havasesőre kell számítani.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
Az elmúlt 24 órában összesen 87 személyen segített a Salvamont, a Hargita megyei hegyimentőket is többször riasztották.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
szóljon hozzá!