
Archív
Fotó: Kristó Róbert
Fokozott légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Intézet (ANM) az ország szinte teljes területére.
2017. május 07., 11:512017. május 07., 11:51
Az előrejelzések szerint vasárnap délután négy órától kedden éjjel tizenegyig a fokozott légköri instabilitás miatt villámlással kísért záporokra, felhőszakadásra, megerősödő, helyenként viharossá fokozódó szélre, elszórtan akár jégesőre is számítani lehet – írja az Agerpres a meteorológiai intézetre hivatkozva.
a hegyvidéki térségekben, illetve az ország központi, déli és keleti részén. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15–20, helyenként akár a 40–50 litert is négyzetméterenként.
Keddről szerdára virradóan, illetve a szerdai nap folyamán lehűlés várható, délkeleten esőre, a hegyvidéki térségekben havasesőre kell számítani.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!