
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
A megnövekedett igényre való tekintettel november 22-től délutáni programot vezetnek be tüdőröntgen elkészítésére a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház a poliklinikáján működő radiológiai járóbetegrendelőben – tájékoztat a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sajtóosztálya.
2021. november 19., 16:122021. november 19., 16:12
Az elmúlt hetekben jelentősen megnövekedett a tüdőröngtenre jelentkező járóbetegek száma, ezért a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház november 22-től délutáni programot is bevezet a páciensek fogadására. Tehát
Felhívják továbbá a krónikus beteg páciensek figyelmét, hogy a novemberre és decemberre előjegyzett ingyenes röntgenvizsgálatok 2022 januárjára tolódnak. A vizsgálatokat jelenleg nem tudja a kórház ingyenesen elvégezni költségvetési keret kimerülésére hivatkozva, azonban a beutaló alapján történő röntgenvizsgálatok továbbra is ingyenesek lesznek a krónikus tüdőbetegek számára – tájékoztat az egészségügyi intézmény.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
Az elmúlt 24 órában hét riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 12 személynek nyújtottak segítséget - számolt be vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
A Csíki Székely Múzeum ismeretterjesztő előadássorozata ezúttal a XX. századi gazdasági összeomlások világába kalauzol: a hiperinflációs bankjegyek történetén keresztül idézi meg a két világháborút követő bizonytalanságot.
Ismeretlen elkövető rongálta meg a Csíkpálfalva határában levő útszéli keresztfát vasárnapra virradóra – adja hírül Facebook-oldalán a helyi Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia.
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért szombat este a bukaresti Victoriei téren.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
szóljon hozzá!