
Fotó: Barabás Orsolya
Kivételesen, a Szent Miklós Napi rendezvények miatt nem a megszokott időpontban, vagyis este, hanem vasárnap délben gyújtották meg az adventi koszorún a gyertyát Gyergyószentmiklós főterén.
2021. december 05., 16:042021. december 05., 16:04
Advent második vasárnapján, vagyis bronzvasárnapon délben gyújtották meg az újabb gyertyát, amely a reményt szimbolizálja.
„Rendhagyó módon délben gyújtjuk meg a gyertyát az adventi koszorún, mert már délután útra indul a Mikulás, hogy sorra járja és megajándékozza városunk gyermekeit, így egyik élménytől sem akartuk megfosztani sem a szülőket, sem a gyermekeket” – hangsúlyozta Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója az ünnepi pillanatok kezdetén.
Fotó: Barabás Orsolya
Mátyás István református lelkész elmondta, ezen a napon előtérbe kerülnek az ajándékozáson túl a vágyaink is. Jakab apostol a levelében arra figyelmeztet, hogy a vágyak adott pillanatban túl nagy hangsúlyt kapnak az életünkben. „A mostani együttlét, ez az adventi vasárnap lehetőség arra, hogy ne a Mikulástól, hanem a menny és a föld urától kérjünk, mert azt mondja az apostol, hogy minden jó adomány és tökéletes ajándék onnan felülről érkezik, és erre van leginkább szükségünk” – emelte ki a református lelkész.
Pasca Szilárd római katolikus segédlelkész kérte többek között Istentől, hogy bocsájtsa meg hűtlenségünket, hálátlanságunkat, hanyagságunkat és minden más bűnünket. A közös imát követően a Figura Stúdió Színház munkatársai olvasták fel a következő hétre szóló adventi gondolatokat. Az adventi koszorú harmadik gyertyáját december 12-én, 19.15-kor gyújtják majd meg Gyergyószentmiklós főterén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
szóljon hozzá!