
Fotó: Haáz Vince
Online kérdőív segítségével végez felmérést honlapján a marosvásárhelyi reptér vezetősége arról, hogy milyen utazási célpontok érdeklik az utazókat. A szolgáltatásfejlesztési céllal zajló felméréssel párhuzamosan, de ettől függetlenül az elkövetkező két hétben bővítik a Budapestre és Memmingenbe induló járatok számát Marosvásárhelyen.
2021. december 07., 22:032021. december 07., 22:03
2021. december 09., 11:582021. december 09., 11:58
A Transilvania reptér vezetősége egy rövid kérdőívet tett közzé a repülőtér honlapján, amelyben arra keresik a választ, hogy milyen célállomások bevezetését igénylik az utazók.
Arra is kíváncsiak, hogy milyen rendszerességgel kellene ezek a járatok közlekedjenek, és végül a reptér működésével, a járatokkal kapcsolatos javaslatokat is meg lehet fogalmazni.
Peti Andrástól, a reptér igazgatójától megtudtuk, hogy a felmérést azért végzik, mert
Az érdekeltek év végéig tölthetik ki a felmérést a reptér Facebook-oldalán.
Peti András arról is beszámolt, hogy
Budapestre és vissza jelenleg szerdán és vasárnap lehet utazni, ez december 16-30. között a csütörtöki nappal bővül. Ha viszont
A WizzAir légitársaság december 10-től a Marosvásárhelyről Memmingenbe induló járatai számát is növelte, így hétfőn, szerdán és pénteken indulnak a gépei Németország ezen részére vagy onnan haza. A járatok növelését az utazók igényéhez igazították, hiszen
Elsősorban a külföldön élő, dolgozó székelyföldiek utaznak ezekkel a járatokkal.
December 19-én megkezdi a tevékenységét egy új légitársaság, a HiSky Európa, amellyel
Az árak nagyon kedvezőek, míg a járvány előtt több száz euróért lehetett karácsony környékén utazni, most 40–50 euróért már elérhetők ezek a célállomások.
Továbbra is fontos, hogy az utasok folyamatosan kövessék a járványügyi előírásokat, hiszen azok naponta változhatnak. Jelenleg a Nagy-Britanniába utazó beoltottaktól is megkövetelik a tesztet, más járatok esetében az oltás vagy a negatív teszteredmény elegendő.
A román kormány megvásárolta a moldovai Giurgiulești kikötőjét. A romániai tengeri kikötőket üzemeltető állami vállalat (APM) 62 millió dollárt fizetett ki a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjéért.
Hat személy kapott elismerést értékteremtő és példamutató közösségépítő munkájáért kedden este Székelyudvarhelyen a Legprímább Polgárok díjátadóján. A felszólalók szerint a város ereje a hasonló kiváló emberekben rejlik.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
3 hozzászólás