
Elsősorban a téli üdülőtelepeken zajlanak majd az ellenőrzések. Képünk illusztráció
Fotó: Pexels
A téli turistaidőszakban hangsúlyosan ellenőrizni fogják a fogyasztói jogok tiszteletben tartását az üdülőtelepeken. Azt is tudni, hogy milyen időintervallumban jöhetnek a fogyasztóvédők.
2024. december 10., 09:422024. december 10., 09:42
A fogyasztóvédelem téli parancsnoksága 2024. december 16. és 2025. január 7. között fogja ellenőrizni a fogyasztói jogok tiszteletben tartását, elsősorban a téli üdülőtelepeken. Az ellenőrzésen túl viszont a tájékoztatás is szempont, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ügyvivő elnöke ugyanis azt mondta, hogy
és „csak így lehet sikeres az idény valamennyi turista számára”.
Éppen ezért online tanácsadást nyújtanak a turisztikai vállalkozásoknak a 2024–2025-ös téli parancsnokság tevékenységének beindítása előtt – írja az Agerpres hírügynökség a fogyasztóvédelmi hatóságaz közleményére hivatkozva. Az online tanácsadás szerdán 11 órakor lesz.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!