
Oase és Andreea Ureche
Fotó: Antena 1
Andreea Ureche és partnere, Oase ismét egyenes ágon jutott tovább szombat este a Dancing on Ice nevű műsorban, Kerekes Zsolt és párja, Ruby viszont már a negyedik egymást követő alkalommal kényszerült párbajra. Noha ez a megmérettetés is szoros volt, végül utóbbi párosnak kellett elbúcsúznia a műsortól.
2022. április 10., 12:442022. április 10., 12:44
Öt pár lépett jégre szombat este az Antena 1 kereskedelmi csatornán közvetített Dancing on Ice nevű vetélkedő hatodik adásában, közöttük a csíkszeredai Kerekes Zsolt és párja, Ruby, illetve a szintén csíkszeredai Andreea Ureche és partnere, Oase. A vetélkedőben hírességek és profi partnereik műkorcsolyáznak az 50 ezer eurós fődíjért és egy-egy általuk megnevezett nemes cél megvalósítása érdekében. Az értékelésnél fele-fele arányban számít a zsűri pontozása és a nézők szavazata, a két leggyengébb eredményt elérő párnak pedig párbajoznia kell a továbbjutásért.
Andreea Ureche és Oase a korábbi alkalmakhoz hasonlóan ezúttal is lenyűgözte a zsűrit és a nézőket is, így továbbjutottak a következő adásba.
Ruby és Kerekes Zsolt
Fotó: Antena 1
Kerekes Zsolt és Ruby viszont az összevont eredmények alapján ismét párbajra kényszerült, immár a negyedik egymást követő alkalommal. Az eredmény nagyon szoros volt, ugyanis a négytagú zsűriből kettő nekik szavazott bizalmat, a döntetlen állás után viszont a zsűri elnöke úgy határozott, hogy a csíkszeredai versenyző és partnere búcsúzzon a műsortól.
Mint arról korábban beszámoltunk, a fődíj mellett a nyertes pár egyik tagjának lehetősége nyílik egy általa választott cél megvalósítására is. Andreea Ureche anyagi gondokkal küszködő, műkorcsolyázó barátnőjét szeretné segíteni a műsor által, hogy fel tudjon készülni a 2026-os téli olimpiára, Kerekes Zsolt pedig a szintén csíkszeredai Nagy Anitáért küzdött, aki korcsolyaedzőként a Hargita megyei korcsolyaoktatás fellendítését tűzte ki célul.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!