
Ruby és Kerekes Zsolt
Fotó: a1.ro
Mindkét csíkszeredai versenyző folytathatja a versenyt a Dancing on Ice nevű műsorban: Andreea Ureche és partnere ismét egyenes ágon jutott tovább, Kerekes Zsolt és párja viszont már a harmadik egymást követő alkalommal párbajon küzdött meg a továbbjutásért.
2022. április 03., 12:082022. április 03., 12:08
2022. április 03., 12:092022. április 03., 12:09
Már csak hat pár mérte össze tudását szombat este az Antena 1 kereskedelmi csatornán közvetített Dancing on Ice nevű vetélkedő ötödik adásában, közöttük a csíkszeredai Kerekes Zsolt és párja, Ruby, illetve a szintén csíkszeredai Andreea Ureche és partnere, Oase.
Az értékelésnél fele-fele arányban számít a zsűri pontozása és a nézők szavazata, a két leggyengébb eredményt elérő párnak pedig párbajoznia kell a továbbjutásért. A pároknak ezúttal Disney-produkciókat kellett feldolgozniuk.
Andreea Ureche és Oase
Fotó: a1.ro
Kerekes Zsolt és Ruby az Aladdin zenés fantasyfilm szereplőinek bőrébe bújt, Andreea Ureche és Oase pedig a Táncoló talpak animációs filmet elevenítette meg a jégen. Utóbbi pár a zsűrit és a nézőket is meggyőzte, így továbbjutottak a következő adásba.
Mint arról korábban beszámoltunk, a fődíj mellett a nyertes pár egyik tagjának lehetősége nyílik egy általa választott cél megvalósítására is. Andreea Ureche anyagi gondokkal küszködő, műkorcsolyázó barátnőjét szeretné segíteni a műsor által, hogy fel tudjon készülni a 2026-os téli olimpiára, Kerekes Zsolt pedig a szintén csíkszeredai Nagy Anitáért küzd, aki korcsolyaedzőként a Hargita megyei korcsolyaoktatás fellendítését tűzte ki célul.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
szóljon hozzá!