
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Gábor
Dâmboviţa megyei férfiak próbáltak fát lopni a Hargita megyében, ám a rendőrök időben lefülelték őket és eljárás indult ellenük. Ezenkívül egy kerékpárbaleset is történt valamint törvénytelenül farakományt szállító, ittas- és bejegyzetlen gépjárművel közlekedő sofőr is rendőrkézre került a megyében a keddi nap folyamán – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. május 12., 13:362021. május 12., 13:36
2021. május 12., 14:142021. május 12., 14:14
Illegális erdőgazdálkodás miatt indult eljárás négy Dâmboviţa megyei férfi ellen Hargita megyében. Az illetőket a Csíkszenttamási közbirtokosság területén fülelték le a hatóságiak kedden.
A rendőrség munkatársai a törvénytelen erdőgazdálkodás visszaszorításának céljából végeztek ellenőrzéseket az említett területen, amikor a négy – 19 és 33 év közötti – férfit elkapták, miközben nyírfa rakományú kisteherautóikkal kifele tartottak az erdős részről. Megalapozott gyanú szerint a 36 fát egy 40 éves helybéli területéről vágták ki. A hatóságiak a rakományt lefoglalták és visszajuttatták a jogos tulajdonosának. A négy férfi ellen eljárás indult.
Több mint egy köbméter bükkfatüzelőt foglaltak le a rendőrök egy férfitól Siménfalván ugyancsak kedden, a déli órkban, mivel az illető nem rendelkezett a fa kivágásához és szállításához szükséges igazoló dokumentumokkal. Az 55 éves Siménfalva községből származó férfi egy traktor utánfutóján szállította a fát, amikor a rendőrök igazoltatták. Mivel nem rendelkezett az ilyen jellegű tevékenységhez szükséges engedélyekkel az általa szállított fát a hatóságiak elkobozták, és 1000 lejes pénzbírságot róttak ki rá.
Autó sodort el egy kerékpárost a Gyergyószentmiklós és Gyergyószárhegy község közötti nemzetközi úton kedden, a déli órákban. Egy 76 éves gyergyószentmiklósi férfi lakóhelye és Gyergyószárhegy között kerékpározott egy mellékúton, majd hirtelen kikanyarodott a két települést összekötő nemzetközi útra, ahol nem adott elsőbbséget az útszakaszon szabályosan közlekedő 19 éves gyergyószárhegy községi autósnak, így az elsodorta. Az baleset következtében a kerékpáros megsérült. Az autóvezető nem állt alkohol befolyása alatt az eset történtekor. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Egy bejegyzetlen autót vezető marosvásárhelyi sofőr is rendőrkézre került Gyergyóditró községben, kedden délután. Az 58 éves illetőt a 153/C jelzésű megyei úton állították meg hatóságiak, és mint kiderült az általa vezetett személygépjárművet 2020. december 24-én kivonták a forgalomból. Ráadásul az illető leheletéből minimális, 0,07 mg/l légalkohol szintet is kimutatott az alkoholszonda. A sofőr ellen eljárást indítottak.
Ugyancsak kedden délután robogóval balesetezett egy fiatal férfi Székelyudvarhelyen. A férfi miközben a Bethlen Gábor utcán haladt járművével, elvesztette egyensúlyát és az útra esett. Mint a helyszíni vizsgálatok során kiderült, a baleset oka az volt, hogy a 28 éves férfi ittas állapotban szállt fel a járműre, leheletéből 0,56 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer. Az esés következtében a fiatal férfi megsérült, gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!