Fotó: Veres Nándor
176 kerékpár biztonságos tárolására pályázhatnak az Octavian Goga sétány és a környező tömbházak lakói csütörtökön, 18 órától. A jelentkezést szolgáló online űrlap 72 órán át lesz elérhető. A helyeket a jelentkezési sorrend alapján adják bérbe – tájékoztat közleményben a csíkszeredai városháza.
2024. április 17., 15:102024. április 17., 15:10
2024. április 17., 15:132024. április 17., 15:13
Az Octavian Goga sétányon 11 fedett és zárt biciklitároló áll, amelyek egyenként 16 kerékpár raktározására alkalmasak. Az önkormányzati képviselő-testület márciusban fogadta el a bérbe adás szabályzatát, és mint ismert, az online bejelentkezés Google-alapú felületével egy héten át ismerkedhettek az érdekeltek.
A lakókkal a lépcsőházak bejáratánál kifüggesztett tájékoztatók által is megosztották az illetékesek a legfőbb tudnivalókat, egyebek mellett azt is, hogy
Akkor jelenik majd meg a Városháza honlapján, a kiemelt hírek között a Google-űrlap linkje, illetve a városvezetői és a városházi Facebook-oldalakon is közzéteszik az űrlapot. A pályázók április 21-én, vasárnap 18 óráig jelezhetik az igényüket a kerékpárjuk raktározására, évi 50 lejes bérleti díj fejében.
Az illetékesek arra kérik a lakókat, hogy a kizáró jellegű formai hibák elkerülése érdekében a nevüket és a lakcímüket a személyi igazolványnak megfelelően töltsék ki. Ideiglenes lakcímmel (flotanttal) rendelkezők is jogosultak a pályázásra.
Az igénylések elbírálása után ötnapos óvási időszak következik, ezt pedig az esetleges szabadon maradt tárolóhelyek betöltése követi a beérkezett igények alapján. Ezután a bérletek megkötése, valamint a tárolókat nyitó kulcsok kézbesítése lesz a következő és egyben utolsó lépés.
Személyautó és motorkerékpáros ütközött hétfőn este Kézdivásárhely és Kézdisárfalva között, a 11-es országúton. A baleset következtében a motoros súlyosan megsérült, a mentőegységek elkezdték az újraélesztését.
Minőségi videójáték-adaptációval rukkolt elő 2023 tavaszán az HBO, akik a játék írójával közreműködve készítették el a The Last of Us sorozatadaptációját. A nemrégiben véget ért folytatásban azonban több dolog is félrement. Kritika.
Együtt jót teszünk címmel indított kétnyelvű (magyar és román) kampányt a Román Közszolgálati Televízió (TVR) a romániai árvízkárosultak megsegítéséért.
Az összefogás értékéről beszélt Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfőn a Kovászna megyei Illyefalván, ahová a nyergestetői megemlékezés után látogatott.
Boldog, aki énekel – hangzott el pünkösd másodnapján délután a marosvásárhelyi Kistemplomban, ahol a hagyományos barokk kórustalálkozót tartották. Idén a szervezők meghívására tizenegy kórus lépett fel.
Egy személyt kellett kórházba szállítani, miután két autó összeütközött és egy kerítésnek sodródott hétfőn délután Csíkdánfalván – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
Medveészlelés miatt kaptak Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiak hétfő délután, a vadállat ezúttal a Csíkszeredához tartozó Szécsenyben tűnt fel. Este tíz óra előtt néhány perccel ismét Ro-Alertet küldtek a hatóságok a medve újbóli feltűnése miatt.
Két személy sérült meg és szorult a roncsok közé hétfőn délután a Gyergyóújfalu községhez tartozó Kilyénfalván történt balesetben – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Legroszabb esetben is csak részleges beomlás várható a parajdi sóbányánál a szakértők szerint – derül ki Hargita Megye Prefektusi Hivatalának hétfői közleményéből. Azt is közlik, hogy az esőzések nem okoztak további problémákat.
A következő napokban Bánságban és Körösvidéken felmelegszik az idő, és a jövő héttől megnő a záporok valószínűsége – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat június 9-22. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!