
Fotó: Haáz Vince
Érdekesnek ígérkezik a marosvásárhelyi RMDSZ-es tanácsosjelölti lista, amelyről már biztos hiányozni fog Portik Vilmos jelenlegi marosvásárhelyi alpolgármester, de a katolikus iskoláért felelős aligazgató Tamási Zsolt is. A rangsorolást csütörtökön tartják.
2024. március 20., 14:512024. március 20., 14:51
Az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete által küldött közleményből kiderült, hogy
A sorrendet a városi szervezet jelölő küldöttgyűlésén elért szavazatszám határozza majd meg. A listára a következő személyek jelentkeztek: Birtalan István Balázs, Csiki Zsolt, Frunda Csenge, Iszlai Tamás, Jakab István, Kakassy Blanka, Karácsony Erdei Etel, Kelemen Attila Márton, Kerekes Károly, Kovács Ákos, Kovács Mihály Levente, Ötvös Koppány Bulcsú, Szabó Árpád, Vajda György, Venczi Vidor János, W. Szabó Péter.
Többen vannak olyanok, akik korábban már voltak, vagy a jelenlegi mandátumban RMDSZ-es tanácsosok Marosvásárhelyen, de azért vannak meglepetések is. Az egyik Kovács Mihály Levente, aki jelenleg a Maros Megyei Tanács alelnöke. Ő a városi RMDSZ szervezet elnöke is egyben, így a szabályzat értelmében ő kell vezesse a listát. De
Hiányzik viszont a jelöltek közül Marosvásárhely alpolgármestere, Portik Vilmos és Tamási Zsolt is, utóbbi a katolikus iskola aligazgatója. De nincs a névsorban Bereczki Sándor régész, jelenlegi önkormányzati képviselő sem.
Az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének jelölő-küldöttgyűlését csütörtökön, március 21-én, 18 órától tartják a Maros Művészegyüttes előadótermében.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
2 hozzászólás